HiPe

Jak se volí ředitel školy?

Zajímá mě, jak se volí ředitelé ZŠ. Jestli prochází výběrovým řízením nebo ho zvolí někdo jiný?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud vím, tak ředitel se nevolí, ale je jmenován zřizovatelem na základě výběrového řízení.

Další odpovědi
Drap

Zřizovatel školy vypíše výběrové řízení, zveřejní je v tisku a stanoví komisi. Ta potom vybere nového ředitele a zřizovatel ho jmenuje do funkce. Pokud vím, tak se ředitel jmenuje na dobu 5 let. Po té době se vše opakuje.

Klaproth

To není volená funkce. Je jmenován zřizovatelem školy.

xxx3

jen doplním, že zřizovatelem je obvykle obec, v případě středních škol pak kraj.