pezil1

Jak se stát zahraničním zpravodajem české televize?

Dodám je to že mě zajímají zahraniční témata, studuji 1. ročník s.š. chtěl bych být novinář, ale né píšící protože mi psaní zas tolik nejde.

Odpovědi
Pepa25

Pro KAŽDOU pozici redaktora (i domácího zpravodajství) mají poměrně logický požadavek „výborná znalost mluvené a psané češtiny, stylistické dovednosti“. Zpravodajství ani v TV není jen o videích!

Zdroj: https://ceska­televize.jobs­.cz/detail-pozice?r=deta­il&id=1605160057

Ametyst

Nejdřív musíš projít praxí zdola- takže budeš rosnička. 🙂 Potom se uvidí, podle toho, jakou loajalitu k zaměstnavateli projevíš.

Darcy

  1. zaprodat svou duši molochovi.
  2. Moloch Ti pošle e-mailem co máš napsat a jak to natočit, případně pošle i komparzisty.

Justin1

Odhadoval bych, že bys potřeboval vystudovat žurnalistiku a potom kandidovat na příslušnou pozici, ale musíš počítat i s tím, že se na tuto konkrétní pozici nedostaneš a budeš se živit nějak jinak na jiné pozici. Musíš počítat i s tím, že dlouhodobý pobyt v zahraničí může znamenat komplikace například pro rodinný život, ze kterých může vyplynout potřeba změnit pozici.

pezil1

@Pepa25 To já vím, ale např. i Jakub Železný řekl že neumí perfekteně psanou češtinu, přesto je dnes tam kde je..

elkon

Jakub Železný má protekci a navíc je LGBT, což je dnes moderní. A kdekdo jim „leze do zadku“.