Avatar uživatele
pezil1

Jak se stát zahraničním zpravodajem české televize?

Dodám je to že mě zajímají zahraniční témata, studuji 1. ročník s.š. chtěl bych být novinář, ale né píšící protože mi psaní zas tolik nejde.

Zajímavá 0 před 536 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Pro KAŽDOU pozici redaktora (i domácího zpravodajství) mají poměrně logický požadavek „výborná znalost mluvené a psané češtiny, stylistické dovednosti“. Zpravodajství ani v TV není jen o videích!

Zdroj: https://ceska­televize.jobs­.cz/detail-pozice?r=deta­il&id=1605160057

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Nejdřív musíš projít praxí zdola- takže budeš rosnička. 🙂 Potom se uvidí, podle toho, jakou loajalitu k zaměstnavateli projevíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Darcy

  1. zaprodat svou duši molochovi.
  2. Moloch Ti pošle e-mailem co máš napsat a jak to natočit, případně pošle i komparzisty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Odhadoval bych, že bys potřeboval vystudovat žurnalistiku a potom kandidovat na příslušnou pozici, ale musíš počítat i s tím, že se na tuto konkrétní pozici nedostaneš a budeš se živit nějak jinak na jiné pozici. Musíš počítat i s tím, že dlouhodobý pobyt v zahraničí může znamenat komplikace například pro rodinný život, ze kterých může vyplynout potřeba změnit pozici.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pezil1

@Pepa25 To já vím, ale např. i Jakub Železný řekl že neumí perfekteně psanou češtinu, přesto je dnes tam kde je..

Avatar uživatele
elkon

Jakub Železný má protekci a navíc je LGBT, což je dnes moderní. A kdekdo jim „leze do zadku“.

Nový příspěvek