karel1412

Jak se stát trenérem psů?

Je to takový můj nevyplněný sen a díky tomu, že je mi zatím „jen“ 17 let, tak si myslím, že bych to mohl stihnout zrealizovat a třeba se tím i jednou živit. 🙂 Na střední škole jsem, obor se ani zdaleka nedotýká zvířat a přestoupit nemůžu, protože by rodiče určitě nechtěli, abych zaměnil budoucnost leteckécho avionika za cvičitele psů. (Škola mě baví) Na druhou stranu rodiče pozitivně výtají cokoli nového se chci naučit.

Jak začít? Jsou na to nějaké kurzy? Někdo s nějakou zkušeností? Všem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Drap

V prve řadě si musíš pořídit vhodného psa, věnovat se kynologii a psa pravidelně a úspěšně cvičit. Až dosáhneš se svým psem dobrých výsledků, otvírají se ti vrátka třeba k armádě či policiii, tam si udělat kurz a stát se psovodem a cvičitelem psů. Je to ale běh na dlouhou trať a chce se tomu věnovat každý den. Všichni profesionální cvičitelé se rekrutují z řad zájmových kynologů.

nyjono

Myslím, že avionika je skvělý výběr, když tě baví.
A s kynologií se to vůbes nevylučuje. Když to budeš časově stíhat.
Kynologie je každodenní úvazek.
Jak píše Drap. Začátek je s vlastním psem. Podle toho, kde bydlíš se podívej na výcvikové kurzy a tam začni.