Jak se starat o novorozené kotě a jaké mléko je nejlepší?

Jedna naše kočka měla koťata, ale vůbec se o ně něstará, jen je stále stěhuje z místa na místo a jinak nic... jiná naše kočka je adoptovala a tu a tam je kojí, ale i tak o ně mám strach, že je první kočka zase někam přesuně a my a adoptivní matka je už nenajdem a zahynou. Tak bych se chtěla pokusit se o ně starat sama, ale jsem nováček. Na internetu jsem si pír rad našla, ale nebylo toho moc. Vím jak je čistit, jak často je krmit, jak je držet v teple a vše, ale nejvíc bych potřebovala poradit co s mlékem. Kravské je samozřejmě nejhorší. Jaké mléko by bylo pro ně nejvhodnější, když jsou novorozeňata? Na jakou teplotu mléko ohřát a kde mlého sehnat? Našla jsem něco na této stránce: http://www.zoohit.cz/…
Ale nejsem si jistá. Máte nějaké tipy jak se o ně postarat a jaké mléko, které by se dalo objednat z internetu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Kočkám je lépe do jejich mateřství nezasahovat a nechat tyto záležitosti
na přírodě a instinktech. Čím více nenecháte kočky v klidu a stále jim do koťat budete nějakým způsobem zasahovat, tím víc můžete natropit škod.
Někdy se stává, že se o vrh stará jejich matka i náhradní matka, protože kočky bývají zpravidla vynikající matky, které se mnohdy ujmou i jiného
než kočičího mláděte. Vaše kočky asi nejsou žádné přešlechtěné kočičí
napodobeniny, ale pravé, obyčejné venkovské kočky a ty by měly mít mateřské instinkty v pořádku. Pokud kočka při porodu nebo z jiných důvodů neuhynula, není obvykle důvod proč koťata uměle vyživovat. Přehnané obavy a péče nejsou na místě a jsou spíše kontraproduktivní.
Odchov novorozených a velmi malých mláďat není nic jednoduchého.
Nejde jen o podávání mléka v častých intervalech, ale i o další péči. To sis asi našla v nějakých odkazech.
V podobných (ale oprávněných a nutných případech) si pořizuji náhradní mléko u veterináře. Ten doporučí vhodné mléko i techniku krmení.
Moje smutná zkušenost je taková, že většinou se takový umělý odchov neobejde
bez úhynu některých mláďat, protože je nezkušení "chovatelé", jako jsi evidentně i ty, neodorným podáváním mléka z lahve "utopí".
Píšeš, že se jedná o novorozeňata, nech péči o ně na kočce, kočkách. Taková úplně malá koťata se krmí po kapkách např. očním kapátkem, ale skutečně jen v oprávněných důvodech kdy matka není k dispozici nebo se z nějakých důvodů nemůže o vrh postarat.

Další odpovědi:

Pokročilý

Mléko pro koťata se dá koupit i ve zverimexu a na veterině. Já ho kupovala tam, takže internet. stránky nevím.

Bronzový

ona se o ně stará,proto se říká "tahat,jak kočka koťata",viděl jsem takhle se starat tři kočky o koťata jedný z nich,každá jedno vzala a vyrazily spolu je přemístit a za chvilku zase někam jinam,když šli na lov,vždy jedna zůstala u koťat a hlídala,a poctivě se střídali

Zlatý

Pokud nemáš přímo mléko od krávy tak krabicovým ho zabiješ !!!!
Prodává se mléko pro kočky v každé prodejně krmiv pro zvířata.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 281
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.