Jahoda

Mléko a kočky

Toto je ten odkaz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vzkaz-pro-simanski

v jedné větě tam je, že se kočkám dávat mléko nesmí. Najdi si to. Hezký večer..

Nejlepší odpověď
mojitek

Kockam,ani jinym domacim mazlickum by se mleko davat skutecne nemelo.Ve skutecnosti ho spatne travi a zahlenuje je to.Nic na tom nemeni fakt,ze jim chutna(ostatne kure na kari by jim asi taky chutnalo).Ze kockam mleko prospiva je jen fáma-asi jako to,ze si jezci napichuji jablka,nebo ze psum je dobre davat drubezi kosti.To je spatne.
BigBrain : materske mleko nerovna se mleko-to je uplne o necem jinem

Další odpovědi
Retko

Nojo, kazda odpoved, i v minulym tematu, ma neco do sebe. Asi je potreba si najit nejaky oficialnejsi zdroj a zjistit jak to je doopravdy.

Ja jen urcite vim, ze zvirata nesmi jist cokoladu, ikdyz jim desne chutna. To uz jsem slysel xkrat.

Q

mleko jako takove je principielne produkt samice pro prvni nakrmeni mladat. K tomu nicemu jinemu je dobre. Samice plemene pro dane plemene. Vse ostatni je nahrada, nahrazka, umelina… jak tomu chcete rikat je na vas. Otazka z toho vyplyvajici je uskodi???? To je vec druha, treba vylozene neuskodi. Treba. Ale urcite to pro ni primarne urcene neni!!!

babina

milá jahůdko mám tyto vlastní zkušenosti kočky a mléko skutečně to nejde dohromady.Vím že se i v pohádkách dává kočkám mléko ale ve skutečnosti je to špatný mají po něm velký průjem a mohlo by je to strhnout mléko obsahuje mléčný cukr a ten oni nesnáší proto jim ho nedávejte mléko je vhodný dát pouze jestli chodí kočička ven a že by eventuelně chytla myš nebo potkana to si o to samy řeknou mléko je dobrý proti jed od myši

Zdroj: vlastní zkušenosti

Zubabudli

Nas kocourek, do 5 mesicu mleko snasel uplne v pohode, obcas sme mu ho davali, ale kdyz mu bylo asi pul roku, tak se vzdycky pozvracel, kdyz sme mu dali mleko…

BigBrain

Nesmí, může.. toť otázka. Mléko bylo „vymyšleno“ k tomu, aby jej pili mláďata veškekých savců, jak koček, psů nebo lidí. Ale není vhodné pro žádneho dospělce. takže ani dospělou kočicku ani člověka. to že mléko obsahuje vápník je sice pravda veliká, ale dospělé tělo si ho stejně v žádné větší míře nedokáže do kostí jen tak doplnit samo. ještě horší je to, že opravdů zahleňuje, muže zpusobovat ledvinove kameny (šťavelanové) a vůbec pro zažívací trakt hlavně ve velké míře není dobré,a to hlavně pro muže, kteří mají v porovnání s ženami, méně enzymů, podílející se na jeho strávení. Ale pít mléko nebo ne, dávat ho kočkám nebo ne, to je problém mnohem větší než se zdá, i profesorove u nas na univerzite, redeji od otazky „pit ci nepit mléko“ utikají, nebo pak naopak začnou rozebirat vsechny pro i proti i na nekolik desitek minut :) a popravdě, nemyslím si, že by kočky pily mléko pokud bym jim ho člověk nepodstrčil pod nos. Nebo jste někdy někdo viděli dospělou kočku přílepenou na jinou kočku jak ji z bradavek pije mlíko?? 😁

kikinka2210

kočky by správně neměli dostávat mléko.já vím že v pohádkách to je ale je to nesmysl.Kočka by pak mela bobky my to zkoušeli taky máme kočí

Elizabet

správně ne ale mám skušenosti když se někdy občas dá kočkám mléko tak se jim nic nestane

Pajka.111

Tak k té jedné větě… Kočky opavdu méko nesmějí, resp. nesmějí to kravské, které pijeme my. Kočky mléko mohou, ale speciální.