MonkeyKing

Jak se starat o kokosovník?

Jak zalévat?
Kam ho umístit v bytě?
Hnojit?
jak rychle roste?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Pěstujeme kokosovník

Stanoviště a pěstební substrát
Kokosovník ořechoplodý vyžaduje světlé stanoviště v bytě, ne však přímé sluneční světlo. Vyžaduje propustný živný substrát s větším podílem rašeliny. Vhodný pěstební substrát pro pěstování kokosovníku se skládá z rašeliny a písku.Rostliny vyžadují teplotu 25 – 28 °C. V zimě by teplota při pěstování neměla klesnout pod 18°C.

Zálivka a vzdušná vlhkost
Kokosovník je náročný na živiny a bohatou zálivku, půda by proto nikdy neměla vyschnout. Nejvhodnější je jej zalévat odstátou vodou a nebo květináč umístit do misky s vlhkými oblázky. Nadbytečná zálivka rostlině také škodí. Má vysoké nároky na vlhkost, proto denně rosíme vlažnou vodou.
Hnojení

V létě rostlinu hnojíme jednou za čtrnáct dní doporučenou dávkou speciálního tekutého hnojiva (nejlépe organického), které zředíme ve vodě.

Přesazování
Přesazujeme pouze tehdy, pokud kořeny vyčnívají z květináče. Palmy špatně snáší časté přesazování.

Roste poměrně rychle – je to nejrychleji rostoucí palma.

Zdroj: http://www.cho­vatelka.cz/cla­nek/pestujeme-kokosovnik