cornflake

Jak se správně píše: plchetnice jižní hvězda minula mys horn a zamířila do jižního tichomoří. ?

Doplňuji:
Plachetnice Jižní Hvězda minula mys Horn a zamířila do Jižního Tichomoří.
Mohlo by to být takhle?

Nejlepší odpověď
annas

plachetnice Jižní hvězda (jmenuje se tak) minula mys Horn a zamířila do jižního Tichomoří ( oficiální pojmenování Severní pacifický oceán a Jižní pacifický oceán))

Další odpovědi
quentos

s tím pokusem v doplnění otázky už je to lepší. Každý pokus se cení. Nicméně jsou v něm dvě chyby:

  • Jižní hvězda bude s velkým J, ale malým h (u dvojslovných pojmenování bývá druhé ze slov s malým, jedná-li se obecné podst. jm., což v tomto případě ano)
  • jižní Tichomoří s malým j, velkým T (nejedná se o oficiální název oblasti, pouze ji přibližně vymezujeme)

venkovan

No schválně – hoď sem svůj pokus. Ale pro jistotu o té lodi za „l“ napiš „a“.
Není to složité.