tomas1991

Jak se správně omluvit soudu jako svědek z toho že nemůžu přijít?

Jsem předvolaný k soudu jako svědek ale nemůžu se na něj dostavit, protože v tu dobu budu na zahraničním pracovním pobytu. Jak by správně měla vypadat omluva pro soud a co by na ní nemělo chybět? Předem díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Není formulář pro to. Normálně napiš, že se nemůžeš dostavit k soudu z důvodu zahraničního pracovnáho pobytu. Hlavně uveď č.j. (číslo jednací), aby věděli k čemu to přiřadit. Taky můžeš požádat soud o dřívější vyslechnutí než v uvedeném termínu, tzn. před odjezdem na pracovní pobyt.

Další odpovědi
ivzez

Nebylo by od věci přiložit potvrzení zaměstnavatele
nebo kopii cestovního příkazu.

V závislosti na tom, jak moc je Vaše svědectví podstatné
zvažte žádost o odročení jednání na dobu po návratu.

anonym

Napiš to jako pracovní ´dopis´…
Adresa, číslo jednací, ´značku´ dopisu, kterým tě soud obeslal…
A v dopise uveď – proč se nemůžeš dostavit, zmiň svou ´dočasnou adresu´ (´někde u Korziky´, adresu hotelu…).
Chybět by neměl telefonní kontakt.
😉

tomas1991

Děkuji za užitečné odpovědi =)
Nejedná se o nic závažného. Jsem předvolán jako svědek a poškozený zároveň, protože mi byla odcizena peněženka ale obžalovaného chytili při činu… samotnou krádež jsem neviděl, tak moc nechápu proč svědčit (i samotná polici mi říkala že se soudní řízení obejde beze mě).
Žádnou kopii cestovního příkazu doložit nemůžu, protože budu zaměstnaný v zahraničí, ne tady.