zazenkaa

Svědectví u soudu

Dobry den, chtela jsem se zeptat jestli 1) je mozne se vyhnout svedectvi u soudu bez jakehokoliv postihu?

  1. jestli je mozne svedcit bez pritomnosti obzalovaneho?Dekuji

Odpovědi
anonym

  1. pokud uvedete i s doktorovým oznámením, že jste vážně nemocná, nebo by se vám vážně zhoršil zdravotní stav
  2. rodiče před pár lety svědčili, byli 4 obžalovaní, jeden se nedostavil a tak se domluvili, že budou svědčit a příště dojet nemusí. (ten jeden už je někde za hranicema a vede si nový život :D)

u jedničky platí to pravidlo, že obžalovaný má větší práva než svědek.