Jak se šíří vodní pára ve vzduchu?

Zjistil jsem, že vlhký vzduch je lehčí než suchý, takže by odpařovaná voda měla stoupat.

Ale jaké je její šíření v inkubačním prostoru s stálou teplotou cca 38°.
Na dně je nádobka s vodou. Voda se bude odpařovat a stoupat ke stropu inkubátoru. Znamená to, že se mi u stropu bude hromadit větší vlhkost? A v jiných částí inkubátoru bude sucho?

Co bude následovat dál při větším a větším zvyšování vlhkosti? (nezkapalní?)

Co se stane při relativně rychlém vyvětrání a tím snížení teploty na pokojovou teplotu? (nezkapalní mi?)

Lze vypočítat jak velké množství vody by se mělo odpařit pro dosažení určité vlhkosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

1. proč myslíš že jsou mraky vysoko na obloze ( je to vodní pára).
2. Měříš vlhkost relativní !!!! která je závislá nepřímo úměrně na teplotě.
3. Ano v uzavřeném prostoru bude stoupat vlhký vzduch vzhůru, ale zároveň je tam nějaká cirkulace celkového vzduchu ( vlivem oteplování a ochlazování) takže se to dohramady nějak promíchá, záleží na tepelných podmínkách.
4.Vlhkost můžeš zvyšovat až do rosného bodu ( je dán teplotou, tlakem a vlastnostmi vodních par) pokud budeš dále zvyšovat vlhkost, bude pára po dosažení rosného bodu kondenzovat ( začne pršet).
5. Pokud vyvětráš, vyvětráš i vlhký vzduch a mimo změny teploty a změny relativní vlhkosti se nestane nic.
6. Pokud by jsi snížil teplotu bez vyvětrání pod rosný bod, opět začne kondenzovat vodní pára a začne pršet. Pokud zvýšíš zpět teplotu, kondenzace přestane. Všechno je to o rosném bodu vodní páry který závisí na teplotě a tlaku.
Doplňuji:
Určitě to jde vypopčítat. Musíš ale znát objem uzavřeného prostoru.
http://web2.mendelu.cz/…

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2734
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 962
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 483

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.