Lgee

Jak se rozhodnout?

Pokud by jste byly milovníci koček a jednu by jste potřebovali na zahradu a soused van je nabídl ale měl by dvě s tím že jednu si vyberu a druhou utopí tak jak si může takový milovník koček jednu vybrat bez toho aby měl špatné svědomí?

Nejlepší odpověď
autacek

Vzít si můžeš obě. Dívat se na to můžeš ale i tak, že jsi zachránil alespoň jednu. Bohužel svět je krutý a teď si představ co soused z druhé strany, kterého ses asi ani neptal.

Další odpovědi
da ny

Vzala bych si obě, zašla pak na veterinu a u kočičky to zařídila tak, abych nemusela 3× do roka sousedům nabízet nebo „topit“ koťata.
🙂

yuko

Pokud bych byla milovníkem koček, vzala bych si samozřejmě kočky obě.

nyjono

Proč si nevemeš obě? Bude jim i spolu líp.
Také máme doma 2 sourozence a původně byl v plánu jen 1 kocour.

zjentek

Možná bude dobré „jednoduchému“ sousedovi vysvětlit, že když si vezmeš obě kočky, budou se mu denně válet přede dveřmi tak či onak. Zkrátka ta kočka, kterou ti daruje, bude stejně vařená pečená u něj, tak ještě než si od něj vezmeš kočku, zjisti, o co mu jde. Jestli mu nevadí kočky v zahradě, tak ať je jednoduše opustí (derelikce- NOZ připouští) a přestane se o ně starat. To je ani nemusí topit a přijde o ně. Prostě je bude jen potkávat. Ty si je pak můžeš osvojit. Jestli mu ale kočky na zahradě vyloženě vadí, pak musí utopit všechny. Časem to může potkat i kteroukoliv tvou kočku, pokud sousedovi vadí. Jinak nechápu smysl, proč by kočky topil a nepustil je jednoduše ven s tím, že o ně ztrácí zájem..

Jinak souhlas s autáckem, že svět je krutý. Osobně bych stejný metody zavedl i s lidma, ať se v přírodě trochu vyváží jing a jan, stačí mi dát hlasy ve volbách a už to pojede: en- ten- ti- ki- dva- špa- li- ki, ten- mu- sí- jít- z- ko- la- ven! TY zůstáváš a TY „pudeš“ ;)