Nikikalu

Jak se říká mláďatům surikat, koťata nebo štěňata…?

Nejlepší odpověď
anonym

Jsou jen příbuzné oběma druhům. Ale i tak se preferuje spíše psí označení…

http://www.izo­o.eu/surikaty

Nejmenším zlem tedy bude říkat štěňata…

Další odpovědi
zjentek

protože je to šelma promykovitá, nic nezkazíš, když jim budeš říkat promykaťata. V podstatě se jmenuje promyka surikata, takže tím nic nezkazíš, i když mně se více líbí surikaťata, po domácky kaťata ,)
..mimochodem, pokud si plánuješ šelmičku pořídit, vyber si třeba podobnou, viz odkaz níže. Vony totiž stojej v pozoru na zadních všechny, ale jediná surikata je z nich pro lidskou blbost ohrožená ..protože lidi znaj skrze média jen surikatu
Pro zajímavost: třeba promyka mungo má nejrychlejší reflexy na světě. Hada na sebe nechá zaútočit (třeba kobru) a ukousne mu hlavu v momentě těsně před uštknutím. Většina těch mangust je zase schopna vytvořit v krvi tolik séra, že vydrží cca 1000× vyšší dávku jedu, než třeba ovce:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­mykovit%C3%AD