Irisa

Jak se říká kožichu s kožešinou uvnitř?

Tím myslím, že vně oděvu je vidět kůže, samotná srst je uvnitř a tím lépe hřeje.
http://platye­.org/images/du­blenka-zhenskaya-v-015_3884.jpg
Vím, že ruština na to má svůj pojem. Jednou jsem ho našla i v češtině, ale nevzpomenu si. A myslím, že dublenku čech nepochopí.

Nejlepší odpověď
annas

U nás se jim říká dubeňák., od dubený, hnědý.

Jinak ovčí kožich z kůže na hnědo vydělané (tříslem z duběnek).

U nás je to moravismus, kožich od dubiti třísliti (technický výraz). – souvisí s původním koželužským zpracováním – ¨tříslo, které se dělalo z dubové kůry. a sloužilo k vydělávání kůží.

Jinak jdub je slovo všeslovanské., které souvisí se slovem duben – pučí od tohoto měsíce, i když to není jasné vysvětlení, dub totiž býval strom posvátný.

Podle Machkova Etymologického slovníku