Zlatý

Jak se psychologicky / psychiatricky (můžete i mezinárodní kód diagnózy) nazývá člověk, kterého baví někoho urážet ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

K čemu by tady někomu byl mezinárodní kód diagnozy? Odborník případné choroby ho zná a laikovi bude k ničemu...Jinak- pro někoho je urážkou přímo sdělená upřímnost, někdo je při tom neomalený a někdo je hrubý, ale že by se jednalo o diagnózu? Pokud někoho pošlu oprávněně a s radostí kamsi, jsem nemocná?

Další odpovědi:

Zlatý

F95.2 (na rádiu nenaladíš)

Vytrvalý: já bych věděl na vosum

Bronzový

Mně v jednom z posudků zmínili hostilitu, myslim že se to nechá i takhle vzít.

A jak se řekne debil na šest?

Diskuze k otázce

Bronzový

Syd

bolak: F95.2 je Tourettův syndrom, ten se projevuje tikama a vykřikováním sprostých slov, ne zálibou v urážkách

Zlatý

bolak

Syd: může se projevovat různě, dokonce i nutkavou potřebou urážet lidi kolem sebe, tiky mít pacient vždycky nemusí

oba jsme daleko předaleko, ale tohle je z toho co mě napadlo za onemocnění asi nejblíž

Bronzový

Syd

To si teda vůbec nemyslim, tourett jsou hlavně tiky. Kdes na to přišel, že je to jinak?

Zlatý

bolak

Kdysi jsem měl doma pár knížek s nejneuvěřitelnějšíma neurologickejma případama, obsahovala příběhy o chlápkovi kterýho fackovala jeho vlastní ruka, o ženský která si pamatovala úplně všechno, o pánovi kterej měl na těle cizí nohu, o chlápkovi kterej si pletl vlastní ženu s oblečením (myslím že s kloboukem) a spousta dalších věcí... v jedný kapitole byla zmínka i o tourettovi a jakými všemi způsoby se může projevovat, možná že to ještě někde vyhrabu

ale je fakt že nutkavá potřeba urážet a záliba v urážení je trochu rozdíl, ale myslím že to naco se ptá Kole ani žádný číslený označení nemá, urážet dneska baví každýho druhýho :)

Zlatý

Lucijej

Taky to bylo v seriálu Ally McBeal. Vystupovala tam že nská s Tourettem a měla tiky, vykřikovala sprostá slova a nadávky,...... takže to musí být pravda :D

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.