jana91

Jak se prosím zbavit kapiček na zdi od malování?

Ahoj, prosím moc o radu. Malovala jsem pokoj a po zaschnutí zůstalo na zdi hodně kapiček. Co teď s tím, aby tam nebyly? Předem všem moc děkuji za odpovědi a názory.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Záleží na okolnostech. Pokud máš pořád tu barvu, tak obrousit/oškrabat jak popisuje BanDita a znovu přemalovat (stačí obyčejným plochým štětcem, nezapomeň barvu před tím důkladně promíchat, obzvláště pokud je již tónovaná)!

Pokud barvu nemáš, ale použilas zakoupený hotový odstín (třeba bílou), můžeš dokoupit (dělají se i maličká balení). O5 před nátěrem promíchat!

Obojí MUSÍŠ udělat co nejdříve po vymalování.

Pokud sis namíchala barvu/odstín doma sama a žádná barva ti nezbyla, jsi v háji a budeš to muset udělat jak popisuje Schluker. Šance, že chytíš znovu stejný odstín (aby nebyl na stěně k rozpoznání vůči původnímu) je minimální.

Další odpovědi
Schluker

Obavam se, ze jedina moznost je oskrabat a znovu vymalovat. Nejsem ale malir, treba nekdo poradi mene bolestive reseni..

BanDita

Pokud už jsou zaschlé, tak pilníkem papírovým na nehty, šmirglem, nebo brousící mřížkou na sádrokarton.