Sonush

Jak se připravit na přijímačky na osmiletý gympl?

Ahoj, za tři týdny budu dělat přijímačky na osmiletý gympl. Potřebovala bych nějaké tipy, jak se na ně učit, jak zvládat stres atp… Prostě jak si tím projít bez nějakých „nepříjemností“ nebo tak. Děkuji 🙂
Doplňuji:
Náš gympl ve městě má zkoušky od firmy Matt a Hurry 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

Když si vzpomenu, jak jsem se připravoval před 19 lety na zkoušky na osmiletý gympl, tak prakticky nijak, ale to jen proto, že jsem s češtinou a matematikou 1. stupně neměl problém. Pokud se přijímačky konají u vás taky z těchto dvou předmětů – což předpokládám, že je všude stejné, pokud gympl není nějakým způsobem specificky zaměřený (např. jazykový) – a nejste v nich nijak zvlášť silná, možná by stálo za to si projet učivo prvního stupně v těchto dvou předmětech (buď si půjčit učebnice z knihovny nebo – jak se to často praktikuje – zeptat se starších ročníků, co v přijímačkách bylo, a zaměřit se na tuto látku).
Řekněte si, že když nejde o život, jde o prd. Je rovněž důležité (nejen) v den zkoušek správně zhluboka dýchat (ne nadarmo slovo „inspirace“ pochází od „inspiro“ – vdech, nádech) a vzít si něco, co pomáhá proti stresu Vám osobně. Já měl např. s sebou čokoládu a termosku s kafem.

Další odpovědi
Akzeret

Záleží, jestli má škola Scio testy, nebo svoje. Scio vydává knížky s ukázkovými testy, pokud má škola své přijímačky, obvykle pořádá přípravné kurzy.
Například tento gympl je pořádá, dole v přílohách jsou ukázky testů: http://dgkralu­py.cz/Studium/Pri­jimaci-rizeni/Default.aspx
Ale myslím si, že začínáš HODNĚ POZDĚ! Přijímačky jsou o delší přípravě, za 14 dní toho moc nedoženeš! Každopádně držím pěsti :)
Doplňuji:
A k tomu stresu – vůbec se nenervuj. Snaž se být dobrá, ale pamatuj, že to můžeš zkusit ještě ze 7. nebo 9. třídy ;)

anonym

Za tři týdny už se toho mnoho nenaučíš – takže se spíše uklidni, rozvesel se a věř, že všechno dobře dopadne.

terezka0-0

Já jsem dělala příjmačky před dvěma lety a bylo to úplně v pohodě, pokud ovládáš učivo co jste brali, nemůžeš mít nejmensi problem. Opakuj si to co ti nejde:D A vůbec ničeho se bát nemusíš

Kelt

Chápu tvoje obavy, strach má před zkouškou každý. Nemáš co ztratit, můžeš jenom získat. Zkoušky budou asi z češtiny a matematiky. Někde rozhoduje už vysvědčení společně s výsledkem přijímaček. Veselá mysl, půl zdraví. Rozvrhni si učení, přípravu, zkus se zeptat starších , kteří tam studují na nějaké detaily.

Honzulínek

Test Matt aHurry – stáhni a pracuj a uč se!! 🙂 Je tam ilustrační.
To bude dobrý 🙂