Jak se pojistit proti zabavení majetku exekutorem?

dobry den :-)abych vam popsal situaci . Bydlim s rodiči ,kteri maji celkem dost exekuci a nestihaji platit. tak bych se chtěl zeptat jak mam zabranit zabaveni věci, které sem si sam koupil a věci které sem koupil ,aniž bych na ně měl doklad??? ... a take by mě zajimalo jak dokažu že že věc je moje když sem ji koupil v obchodě a neni an ni uvedeno žadne jmeno majitele ??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když vynechám citaci konkrétních zákonných ustanovení, které se vztahují k této problematice, tak lze laicky poradit toto:
- pokud vaše věci zůstanou v bytě vašich rodičů, tak je exekutor MŮŽE zabavit i přes vaše protesty
- nápravy této ´křivdy´ se pak samozřejmě lze domáhat soudní cestou (žaloba na vyloučení věci z exekučního soupisu), ale cesta je to zdlouhavá a hlavně není jistota, že vaší žalobě bude vyhověno
- doporučuji jedinou účinnou metodu, a to tyto věci z bytu dočasně odstěhovat (např. vedle k sousedům...)

Na vaší poslední otázce "jak dokažu, že věc je moje...?" lze lapidárně říci, že pokud se takováto vaše věc bude nacházet v bytě dlužníků a vy spolehlivě neprokážete, že jste ji zakoupil vy (což ve zmiňovaném případě jen z anonymního prodejního dokladu prokázat nelze), tak ji exekutor zabaví a vy budete mít nejspíš smůlu..., samozřejmě náhradu takovéto škody pak můžete uplatňovat u rodičů, ALE... :-(

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.