kopmisa

co následuje, pokud je dluh nevymahatelný exekucí, protože dlužník nic nemá (nejedná se o alimenty)_

Doplňuji:
jde mi o to, jestli může exekutor zabavit např. chalupu rodičům dlužníka, nebo jestli může jít dlužník „sedět“ a pokud ano, na základě jakého podnětu.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud dlužník nic nemá, nepracuje a ani nelze sáhnout na jeho sociální dávky , tak máte opravdu smůlu. Dlužít vám zřejmě zůstane až do své smrti, pokud sánm nechce nějakým způsobem vydělat a dluh splatit.

Další odpovědi
Michal Kole

ten kdo exekuci požadoval (věřitel) musí uhradit exekutorovi náklady.
Doplňuji:
Cizím osobám majetek exekutor zabavit NESMÍ bohužel se to stává, protože Exekutor nemá povinnost na místě zkoumat čí věc je. Poškozený (majitel věci) pak musí podat vylučovací žalobu nebo hned na místě prokázat, že věc je jeho což je někdy problém, pokud nemá nějaký papír s jeho jménem a detailním popisem předmětu. Účtenka z obchodu nestačí. Musí to být faktura s jménem.

U chalupy už je situace lepší, protože tam je záznam v katastru se jménem, adresou,rodným číslem,…

Myslím, že by šlo dlužníkovi udělit odnětí svobody, ale je to „nelogické“, protože ve vězení nebude mít přijmy a nebude mít z čeho splácet, pokud ovšem nebude pracovat, ale vzhledem k tomu jaké podřadné práce se dávají vězňům tak pochybuji, že někdo bude mít motivaci pracovat a chtít dluh řešit. A vězni si moc nevydělají, ze mzdy se jím strhává pojištění, pak něco jde na dluhy, a nějakou malou částku mají jako kapesné, něco jím jde na spoření.

sejtanka

Myslím,že sedět může jít jen na základě trestního oznámení.

anonym

Prominte, ze davam misto odpovedi dalsi otazku … ale to nejde ten dluznik ani do vezeni ??? To jsem si vzdy myslela ja …ze kdo nezaplati, tak sedi…

mico.maco

Pokud vím, tak za dluhy se nezavírá, pokud tam není úmysl nic nevrátit, podvod, defraudace.. to už jsou ale jiné skutky, jestli se nepletu?

Fidel

  1. exekutor může zabavit pouze váš majetek (resp. majetek, o kterém je přesvědčen, že vám patří)
  2. pokud dlužník nemá ani vindru ani žádný majetek → exekuce je zastavena
  3. vězení pro dlužníky v právním státě není. Česká republika je právní stát a jen proto, že nemůžete dostát svým zavazkům se do vězení nemůžete nijak dostat.

Pety2015

Zkuste pročíst http://www.ne-exekuci.cz najdete zde informace. Hezký den

kobyla

Dobrý den. Dlužník může jít do vězení, ale tím z něho peníze nedostanete. Pokud chcete poradit – napište vikovajirina@seznam.cz