Calimë

Jak se ochránit před bratrovými nemocemi? (…)

Vždy, když bratr něco chytí, dříve nebo později to chytnu po něm. A teď na něj zase něco leze, a já nechci být zase nemocná. Co dělat?
Doplňuji:
no prevence prevence… ale já se ptám JAKOU prevenci; a isolace, to se řekne, kvůli tomu, že nemáme v bytě moc místa, sdílíme pokoj a po škole jsme oba doma, takže---

Nejlepší odpověď
zjentek

prevence, desinfekce a izolace, víc tomu doma nepomůžeš ..pokud teda chceš bráchu ,)

Další odpovědi
iceT

posilovat imunitu průběžně celý rok

anonym

Proč nebývají praktické lékařky nemocné? V malém množství získávají infekce a imunitu. Něco, většinu podobných nachlazení a rým proděláš a samo tělo si pamatuje s čím se setkalo. Imunita se moc nedědí. Když je doma někdo nachcípaný, chytneš to. Ale příště stejný vir tělo neovládne. Prevence může být ale nemusí prskat ven od průvanu tam, kde je okno. Při prvních náznacích nachlazení, když je nos plný pomůže vypláchnutí nosu teplou vodou. Dělá se to tak, že se nosem natáhne voda a vypudí výdechem ven. Je to škola babiček a dědečků. Když propláchneš vodou příjemné teploty dutinu nad kořenem nosu, pomůžeš organismu a bude se ti líp dýchat.

pusinka50

Krátce, ale intenzivně musíte větrat svůj pokoj, alespoň každou hodinu, abyste vyvětrali bacily. Brácha si musí mít často ruce mýdlem a když odchází a přichází do pokoje, je třeba, abys desinfekčním prostředkem (savo, bref atd) umyla kliky od dveří, které měl v ruce. Já, když byl syn nemocný, jsem si pokaždé po něm utírala desinfekcí i WC prkýnko. Musí kýchat a kašlat do kapesníku nebo do peřin, ne do vzduchu. Nepoužívej příbory, které používá on, ať je má zvlášť a pak, až se uzdraví, je třeba je namočit do horké vody s jarem. Kup si v lékárně vitamin C a preventivně ho užívej. Ať má stále stejnou skleničku či hrnek

marci1

Posilovat imunitu zvýšeným přísunem vitaminů( hlavně C,D,E ), jíst hodně zeleniny, ovoce, minimálně sladkosti, omezit velmi tučná jídla a samozřejmě více pohybu. Sezení u počítače či televize vyměnit za cvičení, jízdu na kole, plavání apod. Častěji si umývat ruce.To hodně lidí dělá málo a když si sáhneme rukou na obličej, tak vdechneme bacila a je to.

anonym

Snaž se otužovat, hodně větrej a nevyhýbej se vitamínům. Snaž se být hodně venku na čerstvé vzduchu.
Jestliže máte společný pokoj, tak moc velkou šanci vyhnout se onemocnění nemáš.

anonymmm

ono taky hodně záleží jestli je to nemoc bakteriálního nebo virového původu, na všechno ti rady nade mnou nepomůžou :( ale souhlasím s pusinka50 – větrat,větrat a větrat

Braník

nesdílet s bratrem společný pokoj a najít si někde ubytování na koleji nebo jít někam do nájmu k vlastníkovi bytu,kde bys mohla být izolována od bratra

olm

mej bratra rada,je v tom nevinne- ale musi kychat do kapesniku!!!!!!
jinak – otuzovani (pravidelne otuzovani je nesmirne ucinne a je to nejlevnejsi lek,nesmis ale prestat jinak te to hned skoli )

  • v dobe ohrozeni nekonzumovat mlecne vyrobky,velmi sladke kompoty(ale to jeste nemam overene,mou posledni nemoc asi zpusobil sladky kompot)
  • a premyslej o tom co rikal „kdyz“,ze prakticke lekarky nemocne nebyvaji…