Strixx

Jak se nejrychleji a nejlevneji zbavit auta,

Dobry den,tchan ma auto rok vyroby 1989 a jelikoz uz 6let nejezdi chce se auta zbavit aby nemusel platit pov.ruceni auto je od te doby bez TP?Muzete mi poradit jak mame postupovat aby ho to stalo co nejmene penez?Je lepsi ho prodat a co by platil?diky

Odpovědi
COVERENDER

Pokud se dobre domnívám tak kdyz auto prodá tak ho to nic stát nebude. Vsechny povinnosti placení přejdou na nového vlastníka. Ovšem je otázka jestli bude mít o vozidlo r.v. 89 s velkým ekologickým poplatkem někdo zájem. Ekologickou likvidaci dělají některé firmy zdarma, některé s poplatkem cca 1500.

Zdroj: vlastní zkušenosti

Ala81

sundat znacky, vybrousit cisla motoru a karoserie a kopnout do prikopy 😁

yllou

Pov.ruceni platit nemusite i kdyz mate nepojizdne auto- staci ho na pojistovne odhlasit a samozrejme nejezdit :)
Najdete si v nejblizsim okoli autovrakoviste tam vam ho ekologicky zlikviduji a vystavi o tom doklad potrebny na odhlaseni z registrace vozidel.Hlavne hledejte takove kde vam to vystavi ZDARMA.Udajne je nezakonne za to pozadovat penize -jako ze nektere to zkouseji :(
Zkouset ho prodat je asi zbytecne nehlede o cenach prepisu,ten by byl drazsi nez je asi hodnota vaseho vozu.

Zdroj: vlastni zkusenost

satan

Odvezt auto do srotu a nechat si vystavit doklad o tom ze srot obsahoval casti automobylu.Pak ho odhlasit.

Zdroj: vlastni zkusenost

Martas85

Ahoj, já bych zkusil auto prodat jako veterán. Jsou zběratelé kteří by o auto měli eventualně zájem. Nebo zkuste internetovou aukci na www.aukro.cz

Layla

Já bych se obrátil na nějaké vrakoviště. Jestli pomůžu znám ekoautovrakoviště http://www.eko­autovrakoviste­.cz/nabizime/, nabízí ekologickou likvidace nebo i výkup starých aut. Nejlepší je zkusit zavolat a poptat se…