Nik92

Jak se nazývají uměle vytvořená propojení mezi rezervacemi?

Odpovědi
arygnoc

že by biokoridor?

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=bi­okoridor&book=b

venkovan

Mezi rezervacemi bude asi jen nějaká administrativní síť. Ale pokud máš na mysli systém územní stability, tak biocentra (jsou o různí rozloze na základě významu a místy to mohou být rezervace, povětšinou víc stabilnější část krajiny)jsou propojeny biokoridory. Ty z části jsou funkční a jsou vybrány na základě v krajině blízce přírodních liníí (podél vodních toků, meze apod.) a z části se musí nějak vyhotovit (přes ornou plochu apod.). Otázkou proto je, zda uměle vytvořena síť je to správné označení.
ÚSESy se v poslední době přehodnotily v síť Natura a nehodnotí se podle bylin, ale ptáků (hodně jsem to zjednodušil – ale kdo se v tom má vyznat).