melanie

Jak se nazývá doba 40, 30. a 20. let minulého století ?

myslím stejně jako 60. a 50. byly retro, tak jak se nazývá ta doba předtím ?

Nejlepší odpověď
annas

Retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase.

V současné době se slovo retro používá často ne zcela vhodně pouze jakožto označení pro dobu vztahující se k 50. a 60. letům 20. století.

Jinak se užívá pro označení doby: dvacátá, třicátá a čtyřicátá léta a v těch se něco dělo v oblasti ekonomiky, politiky, literatury , filmu atd.

20. léta – zlatá léta (zlatý věk je název období české renesance a humanismu) – poválečná léta., jinak období avantgardy
Jenže pojem zlatá léta i uživá i pro jiná období např. léta 60.

30. léta – období mezi dvěma válkami, období hospodářské krize, agrese nacismu a fašismu

40. léta – 2. světová válka a období poválečné obnovy a začátek „studené války“

Další odpovědi
Děda Louda

Doba meziválečná.

arygnoc

v čom?

v politike, umení, vede, ekonomike, …?
Doplňuji:
annas: takže som retro?
teda v trende?

no to sa musím doma pochváliť.

www

Taky všeobecně retro, viz Wiki.

Zvědavý

„Zlatý věk“ ..myslím