Jak se mohl otrávit – ve filmu Útěk do divočiny?

V tomto filmu se uvádí, že dotyčný pozřel hrachor, kterýžto však je jedlý (některé druhy pouze nejedlé). Ač některé části některých druhů mají určité toxické účinky, smrt by způsobilo velké množství ve velkém časovém úseku. Na otravu toxickými semeny je potřeba alespoň měsíc. I to by se dalo přežít! Tak se jedná o špatný překlad – špatnou rostlinu, anebo co? (Vím, že předloha filmu skutečně zemřela – nedobral jsem se však ke konkrétní rostlině.) Neodpovídá již jen časový úsek, avšak ani ukázané množství by nestačilo, byť by jej snědl naráz. (Osobní zkušenost – na hrachoru jsem přežíval.)

Emefej: <ironie>Velmi podnětné.</ironie> Tento film se zakládá na výpovědích svědků (včetně rodiny zmíněného), denících hlavního hrdiny, fotografiích, protokolech, pitvě, …

Nejlepší odpověď
Emefej

Nesmíš brát filmy doslovně. Já jsem viděl ve filmu živého dinosaura. Jak je to možné? Slyšel jsem, že prý vyhynuli.

Není to ironie, myslím to vážně. I ve filmu natočeném podle výpovědí svědků přece nemusí být vše ma 100% pravdivé (to není ani v dokumentárních filmech).

Další odpovědi
gecco

Matesaxi, Emefej má pravdu…
😉
…„based on“… neznamená realitu…
😉
___
Neviděl jsem ten film, takže čerpám z Wiki ( https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Útěk_do_di­vočiny ) – pokud je to ve filmu jinak, prosím – oprav mne…

Např.: …„na maso nakladou masařky svá vajíčka a za chvíli již masem hýbou červi. Na zkaženém masu“… – to, že na maso mouchy nakladou vejce či se dokonce vylíhnou muší larvy naprosto nemusí znamenat, že maso je „zkažené“ a nepoživatelné.
Kromě toho jsou i muší larvy zdrojem relativně čistých proteinů…
Myslím, že tato scéna má v divácích jen evokovat nějaké emoce (hnus?, soucit?, beznaděj?, zbytečnost zabíjení?) – koneckonců málokdo z euroamerické civilizované společnosti si vůbec umí představit, že by k večeři musel zvíře zabít (no, to je to nejjednodušší) a poté vykrvit, vyvrhnout, rozbourat, naporcovat, vykostit…
😉
___
Je to film, ne realityshow – a už vůbec ne realita…
😉

Luxx

díky za tip na film na dnešní večer ;) už jsem o tomhle snímku slyšela ve škole v předmětu Příroda a ekologická etika ve veřejném prostoru.. to byl předmět s šíleným obsahem a šíleným názvem, proto jsem z něj vše raději zapomněla, tedy i to, že existuje tento film :)