Pokročilý

Jak se mám naučit zpívat doma bez nějakých kurzů?

Ahoj rád zpívám, ale falešně a chtěl bych se doma naučit zpívat alespoň trochu slušně, poradíte mi něco?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud zpíváš falešně a nedokážeš to "doladit", bez kurzu, nebo zkušenějšího "učitele" to půjde dost těžko.
Sám píšeš, že je to falešné a jestliže to i sám slyšíš (důležité), sluch máš v pořádku. Cvič tedy, zkoušej, snad se ti to povede. Moje začátky s kytarou také byly všelijaké a nakonec to s dřinou nějak šlo :-D.

Další odpovědi:

Stříbrný

Nejdříve bych se ujistil u odborníka, jestli je to skutečně falešný zpěv. Pokuď tomu tak skutečně je, tak bych si našel jinou zábavu, protože výsledky se nedostaví - to se nedá naučit a jenom by jsi se trápil a možná i okolí. Ale možná je to je jenom věkem - mutací. V to případě bych zkusil nějaký hudební nástroj a pak se uvidí.,

Ahoj,já si myslím že by to šlo.Nebo můžeš požádat kamáráda,který třeba umí zpívat,já se od kamaráda/ky učím tančit(tak trochu).Zkus to.

Pokročilý

Ahoj, já jsem chodila 7 let do sboru a to byl hodně velký dril, takže 4 hodiny týdně byste měl zpívat (minimálně ;)). Jestli máte doma ladičku (tu obyčejnou), klavír nebo nějakou flétnu, tak si zahrajte tón a snažte se ho zazpívat. Nevím, jestli máte takový sluch, abyste rozeznal čtvrttón vedle, ale když si ho zazpíváte společně s nástrojem, tak to jde dobře slyšet. ;) Také zkuste dechová cvičení a cvičení na bránici (to místo na břiše, kde to strašně bolí, když se bouchnete ;)) jako jsou říkání "p, t, k, t, p, t, k, t, ..." . A cvičit hlasový rozsah (nahoru i dolů) a nebát se zařvat... ;) Přeji hodně štěstí ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.