Avatar uživatele
anonym

Jak se má podle vás správně projevovat chudoba v ČR?

Tím, že chudý občan je ten, který nevlastní mobilní telefon, počítač, nebydlí, je nahý? Nebo ten, který má na zaplacení složenek, faktur, ale nekoupí si nic nového? Jak se díváte na chudobu vy? Domníváte se, že vlastnit počítač a telefon patří k životní úrovni? Nebo aby se člověk necítil chudý by měl prodat všechny elektrické přístroje aby vzbudil skutečné zdání chudoby? Domníváte se že o to více bude sytý a bohatší?

(přesuňte si otázku kam je libo)
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/jak-se-u-vas-projevuje-chudoba-ve-skutecnosti

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? petka, annas, suaeda, Lucijej, briketka10, Illines před 4447 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nárůst sebevražd, počtu alkoholiků a bezdomovců. Méně odpadků ve škarpách, méně potravin v kontejnerech a v poslední fázi i menší kupní síla.
Částečně už to tady máme, protože hodně lidí nakupuje oblečení na tržnici a u Vietnamců a potraviny s prošlou záruční dobou nebo nekvalitní. Není to z rozmařilosti, nebo životním stylem, ale z nutnosti.
Telefon,mobil, počítač – to je pro hodně lidí únik z tvrdé reality. Dají se koupit za nízkou cenu a některým lidem nahrazují komunikaci s ostatními. Zatímco by se v reálné situaci za svoje momentální zubožení styděli, virtuální realita se dá vylepšit k nepoznání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iwetax

Každý má tu hranici jinde. Zažila jsem to na rodičovské,při­padala jsem si chudě, když jsem nemohla na silvestra udělat chlebíčky nebo když jsem s dcerou nemohla jít na karneval. Jinak jako chubobu v ČR vidím žití z ruky do huby, ale bez dluhů!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

vnímám chudobu podobně jako iwetax, že někdo nemá ani na to pohoštění, mě když zvou kamarádky moc často do města na kávu, pivko, nebo vínko, musím se kolikrát omluvit, protože na to prostě nemám !! raději je pozvu k sobě domů a těch „káviček“ si uvaříme daleko víc než v nějaké vinárně..
dlouho jsem si na sebe nic nekoupila a nekoupím..
jen do sebe, to se neodbydu..

Doplňuji:
czechrapsinde, ale koukám koukám, že na plastickou operari máte ?!

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Kdy je člověk chudý? To je relativní. Moje bábrle s dědou měli malé hospodářství za nyní velebené 1. republiky. Ano základní jídlo měli z toho co vypěstovali a vykrmili, ale např. koupit rohlík si nemohli a o salámu se jim jen zdálo. Totéž se dá říci o období po 2 sv. válce. Co jsem slyšel tak také nebylo na vyskakování.
K současnosti. Hodně mě štve co se nyní u nás děje, zvláště když můžu porovnávat rozdíly se sousední Evropou. Vzniká malá část velkých zbohatlíků (nazval bych některé i jinak) a větší část, která bude stále více žít z ruky do huby a i hůře. Střední třída je u nás cílevědomě likvidována. Takže chudších nás bude čím dál tím víc. A to bez rozdílu, ať je to zaměstnanec, nebo živnostník.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Materiální chudoba není nic, proti chudobě ducha. Ta druhá zřejmě zatím vede.

před 4447 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek