Pavel1212

Jak se lidem daří fotit blesky?

Je to nebezpečně?
Jde to obyčejným foťákem /cca 3 500 Kč/?

Nejlepší odpověď
mosoj

Foťák na stativ nastavit co nejdelší čas ( běžně foťáky mývají tak 15 s a méně ). Pokud mají ruční ostření zaostřit na nekonečno a po dobu bouřky mačkat a mačkat dokud se tam ten blesk netrefí.

Do některých foťáků Canon lze nainstalovat dodatečný doplněk firmwaru tzv. CHDK. Pomocí kterého lze nastavit, že foťák je v pohotovostním stavu a v okamžiku blesku sám exponuje. Použije se pro to specialně napsaný skript.
To se dá využívat i při focení pohybu. Foťák je v pohotovostním stavu a jakmile zaznamená pohyb v zorném poli sám exponuje.

Další odpovědi
Banshee

mě se to podařilo už několikrát s úplně obyčejným foťákem ale chce to mít fakt štěstí a nebo chvíli natáčet a z toho udělat pak fotku.

Hlada

Není to nic nebezpečného ani technicky náročného. Je to spíš otázka štěstí, náhody, být ve správném čase na správném místě. Je potřeba mít aparát na stativu s otevřenou závěrkou (T nebo B), namířený do prostoru s minimem parazitního světla a pravděpodobností výskytu blesku.

Galax

Já většinou natáčim a pak na pc screenem udělám obrázek