dudu

Jak se letos daří naším zdejším zemědělcům?

Pocházím z vesnice a k zemědělství mám velmi blízký vztah. Ze zveřejněných příspěvků /otázek i odpovědí/ dedukuji, že celá řada z vás v tomto oboru pracuje a podniká. Ve sdělovacích prostředcích letos slyším, že se téměř nikomu od ovocnářů, zelinářů, pěstitelů obilí až chovatele prasat či skotu a všeho hospodářského zvířectva opět hrubě nezadařilo. Jistě, tato sdělení mohou platit podle regionů, ale v celkovém pojetí?, – nejedná se znovu o kampaň tradičně spekulujících zpracovatelů a obchodníků jak prosadit a legatizovat pokračující růst cen?
Doplňuji:
Prosím o názor jen zdejším zemědělců!

Nejlepší odpověď
anonym

Já můžu referovat pouze z vlastního okolí,tedy oblast ovocnářství.Každý rok se něco stane-kroupy,mrazíky atd.letos mají u nás-Jihočeská zahrada Čech problémy,světe div se,s počasím.Vlivem prudkého střídání horka a dešťů třešně popraskaly.Višně se setřásají a zpracovávají se (v Německu) na šťávy,takže tam o vzhled příliž nejde.Jak to bude s jablky se ještě uvidí,mohou přijít kroupy.Švestek v našem regionu bude letos málo :( tak to vypadá spíš na calvados. :D

Další odpovědi
tom004

Nepatřím sice ke zdejším zemědělcům,ale ptát se zrovna jich? V době kdy jde hlavně o dotace víc než o produkci, jsem téměř přesvědčen,že jejich pravda je upravená tak,aby dotace byla co nejvyšší. Takže se vlastně nic nedozvíš.