zjentek

Jak se kdokoli, kdo vyrábí nebo využívá baterie může domnívat, že se snad chová či žije ekologicky správně?

Copak jsou ti lidé absolutně padlí na hlavu, nebo do ní praštění? Nic neví? Neověřují fakta? A možná je všechny jen kopl proud. Děkuju.

Odpovědi
aliendrone

No, je k tomu NUTNĚ třeba splňovat jistá kritéria.

  1. je třeba mít VELICE CHABÉ všeobecné vědomosti (být obecný nevzdělanec)
  2. je třeba mít VELICE CHABÉ mentální schopnosti (nízká schopnost uvažovat/myslet)
  3. je třeba být nadstandardně LÍNÝ

K prvnímu bodu např. neznalost toho, JAK vypadá povrchový důl na lithium či obecně na cokoliv (u nás by to měli vědět přinejmenším lidé na Mostecku a v okolních regionech s povrchovou těžbou uhlí). Krásná ukázka jak zachraňovat přírodu. Nebo neznalost o technologii těžby lithia (kyanidová jezera jsou prý v pohodě). Atd. 😕

K druhému bodu – i když si LZE dohledat pravdu o tom všem, tak při mizivém používání rozumu je ti to prd platné. Nedokážeš oddělit „zrno od plev“, tedy posoudit kdo a v čem lže.

Třetí bod je jasný. Většina se ani neunavuje v tomto směru vynakládat nějakou vlastní aktivitu, spokojí se s tím, co jim mainstream nakuká, pokud kuká dostatečně hlasitě a často (jako ostatně ve všem). 😕

Shrnutí – je k tomu tedy potřeba být nevzdělaný, tupý a líný lempl. Ale POZOR!
Do této kategorie NESPADAJÍ ti, kteří na tom participují (vydělávají). Pokud budu prodávat elektrokrámy, tak si přirozeně NEBUDOU kálet do vlastního hnízda a to samé platí pro "eko"neziskovky (závislé na erárních dotacích) apod. hajzly. 😕

Dochy

Trochu (dost) nerozumím o co Ti jde. Máme se vrátit ke kolovrátkům, jezdit na koních a svítit se petrolejkou, nebo loučí?

zjentek

Dochy, upřímně? K tomu aby nebyl až takový maras na planetě bych si já osobně vystačil na př. jen se vznětovými motory.

IMHO bude takové to „hen héén“ chlapovi později krutě chybět a obávám se že imitace zvuků z repráků elektromobilu mu jeho skryté vnitřní touhy poněkud nenaplní 🤷‍♂️

Dochy

Pokud Ti jde jen o akumulátory elektromobilů tak se přikláním k názoru, že je to pěkně na ho…
Nicméně osobně docela fandím hybridům – je to způsob jak snížit spotřebu baterek a zároveň snižit spotřebu paliva bez snížení dojezdu. Bohužel hybridy jsou ale cenově také poněkud mimo a vyplatí se snad jen tam, kde se u vozu předpokládají opravdu nadprůměrné nájezdy.

Jinak ale naše kultura je na různých bateriích vcelku závislá a nechtěl bych se vracet do bezbateriové doby – a teď mluvím o bateriích obecně, nikoli jen o akumulátorech. (hračky, hodinky, mobily, notebooky)

aliendrone

Dochy>>> Myslím, že mu jde o to, že nahradit neekologické klasické zdroje elektrodebilitou (a tím jen přesunout bordel z místa A na místo B) a to za vynaložení GIGANTICKÝCH investic (které by se daly vynaložit JINAK a LÉPE) při prakticky BEZVÝZNAMNÉM pozitivním efektu (pokud VŮBEC nějakém!) je DEBILISMUS. Můj názor. 😉

zjentek

Už jsem to několikrát zmiňoval, takže to jen zopakuji:
Potřeboval bych vedle sebe další, chodící ústa, protože MÁM PROBLÉM s vyjadřováním se. A s tebou, aliene, bych se NA TEBE jen podíval a ty bys (coby má ústa) do placu bezprostředně vysypal CELÝ A SPRÁVNÝ obsah mého nitra, aby všichni v okolí měli to správné a nejkrásnější jasno. (; Nevím, jak to děláš, ale bez tebe není můj život úplný a to mě uráží! (; D; D;

Dochy

S tímhle bych i souhlasil, ale pro Zjentekův dotaz bych měl k dispozici hned asi další 3 teorie a bez rozjetí náročného výzkumného úkolu nejsem schopen zjistit, která z nich je ta jediná správná 😉

zjentek

Co je a není správné bych zbytečně neřešil, nic takového neexistuje- toť taky teorie. Navíc, od bádání po podobných tajích jsou tady na světě (koexistují) „elkoňi“- je to jejich parketa.