prinse

Jak se jmenuje tento plevel (viz foto)?

Vypleji záhon do čista a do hloubky, cca 30 cm, a do týdne je zase všude. Má dlouhé, bílé a rovné kořeny, které se zdá jdou až do 1 km… Nemůžu se toho zbavit. Kdokoli ví, jak se tohle jmenuje, budu vděčná. Potřebuji název, abych to mohla zlikvidovat, jinak budu muset použít bagr… Děkuji.

Odpovědi
elkon

Řekl bych, že to je svlačec. Nedá se odstranit jinak, než herbicidem (Roundup). Má kořeny až 8 metrů. Stačí jen kousek ponechat v zemi a ihned se rozrůstá. Při pokusu vytrhnout, většinou nelze, právě pro délku kořene. Herbicidem stačí pokapat listy a tím se dostane až do kořene a zahubí ho. Mám vyzkoušeno.

dr.luha

Svlačec rolní – na něj platí jedině glyfosát (ředění cca 25 ml/litr vody), postřik cíleně na list.

EKSOT123

Zřejmě je to ten svlačec, ale zkontroluj si to určitě s obrázkem svlačce. Fotka je mistrovsky špatně udělaná – není dobře vidět ani u jednoho listu jeho tvar atd. Pokud to není svlačec, není nutno chemie. U svlačce záleží na tobě. Jestli s ním chceš bojovat bez chemie, asi se ti ho nepodaří zcela vyhubit. Ale zase není tak škodlivý…