zjentek

Jak se jmenuje prvý objevitel vejce natvrdo?

Vynálezce, objevivší vejce natvrdo.

Nejlepší odpověď
annas

Jméno toho, kdo první uvařil vejce natvrdo, se samozřejmě nedovíte.
Ale něco z historie ano.

Pojídala se
" vejce holubů, perliček, kachen, plameňáků, pštrosů, racků, čejek
pojídání roztlučené nebo rozmixované skořápky – prý dodává tělu a zubům vápník
pochoutkou byla vajíčka leguána amerického, želv, ještěrek, mravenců
slavnostní omeleta kuchyně francouzské kuchyně: vejce + mlíčí z kaprů
vejce se užívají i jako kosmetický prostředek ".
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:IZ­gM-D80i58J:www.pri­mat.cz/moje-materialy/deta­il/69958%3Fse­oId%3Dczu-af%26do%3Ddow­nload+&cd=16&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Slepičí vejce se začala jíst asi v polovině 1. st n. l. Před tím se jedla kachní či husí. Teprve později zemědělci je začali jíst v Egyptě V Číně přišli na to, že je možné dát slepičí vejce do teplých hliněných pecí, v nichž se vyklubala kuřátka a slepice pak snážely více vajec.

Po celou dobu starověku a středověku , a to až do moderní doby, se na jaře rodila kuřata, vejce se stalo symbolem jara a zrození nového života.

První lidé jedli vejce syrová, ale jakmile lidé začali používat oheň , asi před milionem let , pekly je v popelu. . S vynálezem keramiky se vejce začala vařit. A stale se běžným jídlem Ve starém Římě, se vejce natvrdo podávala jako předkrm a na závěr jídla pak jablko . Ad ovo – od vejce k jablku.

Lidé vejce také začali používat do pečiva, koláčů a krémy.

http://quatr.us/fo­od/eggs.htm

Ad ovo
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ab_ovo

Další odpovědi
Drap

Vajčič Tvrdolín.

anonym

Vajčič Tvrdolín. :D Skoro jsem vyprkl smíchy oběd. :) Díky Drape.