Rokio

Jak se jmenuje manželka pana Štětce?

Stačí mi znáte pouze její příjmení.

Nejlepší odpověď
annas

příomení Štětec u nás neexistuje. Ženská podoba se tvořila příponou -ová, takže z mužského příjmení se vynechalo vkladné e a vznikl teoreticky tvar paní Štětcová.
viz iodkasz na přehled českých příjhení

https://www.kdej­sme.cz/prijme­ni/%C5%A0t%C4%9Btec/hus­tota/

Od Štětky je pak Štětková. Nikoliv od Štětce, jak uvádí uživatel výš.

Další odpovědi
Drap

Stětcová

JK2021

Nabízela by se štĕtka, ale bude to spíše paní Štĕtcová.

zjentek

pŘECHÝLENĚ šTĚTCOVÁ, NEPŘECHÝLENĚ JE TO šTĚTEC!

Filip84

Nijak, protože příjmení Štětec u nás není.

Jinak je to stejně nesmyslný dotaz, jako bys se ptal „Jak se jmenuje manželka pana Nováka? Stačí mi znát pouze její příjmení.

Jak my ho máme vědět? Jestliže se manželka jmenuje Vladěna, může být Vladěna Nováková, Vladěna Novák, ale také, třeba, Vladěna von Kounitz von und zu Liechtenstein. Nebo Vladěna Novak von Kounitz von und zu Liechtenstein.

Není, přeci, nikde řečeno, že sňatkem se budou měnit příjmení. To, že jsme velmi konservativní a obvykle k tomu u nás dochází, to je věc jiná, ale povinné to není.

Tak: jak to máme vědět?

Tonda Káňa

Štětka 🤣🤣