socpruzkumy

Jak se jmenuje člověk, který pracuje na lodi?

Asi zvláštní otázka, ale včera jsme jeli lodí po vranovské přehradě a byli tam dva muži, kteří vždycky, když loď zastavovala, vyskočili a loď přivázali, potom zase odvázali a odstrčili… A já přemýšlím, jak se těmto lidem vlastně říká? Lodníci?

Nejlepší odpověď
annas

Lodník je člen lodní posádky, ale podle toho, jaké má na lodi povinnosti, tak se pojmenováná.

Myslím si že na výletní lodi byla jedna osoba kapitán a druhá kormidelník, kteří suplují i jiné funkce. .

--
Doplňuji další informace k lodní dorpavě
V odkazu v bodu 2.3 najdete pojmeování posádky plavidla.
http://k622.fd­.cvut.cz/downlo­ads/zaverecne_pra­ce/BP-2016-Moreva-Ksenia.pdf
ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE
Fakulta dopravní
NEHODY NA VNITROZEMSKÝCH VODNÍCH CESTÁCH
bakalářská práce – srpen 2016 – Ksenia MOREVA

Radius

Mimochodem jsem si vzpoměl na film Oznamuje se láskám vašim z roku 1988 kde hráli L. Vaculík a M. Hrubešová, odehrává se to za války na lodi na Labi u Drážďan, která veze tabák, až to boudou zase dávat v TV podívám se na to…