Jak se jmenovala zaniklá věž českého hradu Choustník?

Nejlepší odpověď
Mozeq

Vyopadá to, že se jmenovala Kokot : /
Doplňuji:
Kokot byla hranolová věž o straně asi 10 m a stála na skalnatém hřebeni při parkánové hradbě.[3] Do současnosti se však dochovaly pouze její ruiny.
Text je z wikipedie.

anonym

barbakan: Jako rodačku z Tábora mě tato otázka potěšila! Na Choustníku jsme často se školou tábořili.

anonym

ontola, ale brambůrky z Choustníku nemají chybu. 🙂

anonym

Ale že věž je Kokot, to nám pochopitelně soudružka učitelka neřekla.
🙂

Mozeq

Obranyschopnost hradu v době husitských válek posílily dvě předsunuté věže Kokot a Sichrov.
🙂 aspoň si teď o něco chytřejší, paní učitelka, se buď styděla toto vyslovit, nebo až tak dobře hrad neznala.