kamuska

Jak se dělají grafy v PC?

poradíte? děkují:)
mám verzi 2010 word (microsoft i excel)

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Grafy se dělají v Excelu.

Vyplníš si tabulku, pak ji označíš a klikneš na tlačítko vytvořit graf. V průvodci si vybereš jaký graf chce, určíš zda jsou hodnoty ve sloupci nebo v řádku. Určíš zda je první řádek a sloupec nějaké záhlaví určíš si jaké osy se mají zobrazovat a jaké mají mít jednotky. Nastavíš si legendu (popis toho co graf zobrazuje)

Další odpovědi
Sůwa

Michal Kolesa to napsal správně, ale to je pro člověka, který ví o co jde. Naučit tvorbu grafů nelze jednou větou, má ale nápovědu, nebo se dá pořídit literatura. Já považuji vytvoření grafu z tabulky za malé kouzlíčko a mám je moc ráda.

WeeBear

Ve Wordu nahoře v záložkách si najdeš „Vložení“, jako devátý obrázek (ikonku) tam pak máš „Graf“, automaticky se ti vloží tabulka s grafem, pokud budeš chtít jiný, tak si v tabulce klikneš na poslední ikonku, vybereš jiný typ grafu a zadáš hodnoty. 🙂