marta52

co dělat,při spuštění hry,která je součástí systému se objeví hlášení,že je hra spuštěna v režimu softwarov.vykres­lování

a dále hardwarová akcelerace je buď zakázána nebo není podporována ovladačem grafické karty, což by mohlo snížit výkon hry, Přesvědčete se, že máte nainstalovaný nejnovější ovladač graf.karty(to jsem zjistila)a že je zapnuta hardwarová akcelerace (nevím jak). Teď jsem si nainstalovala do počítače Nero 7 a když chci spustit Nero Start Smart, objevuje se mi něco podobného v angličtině a nero nejde spustit. Ještě jsem zkusila nainstalovat nový direct x, ale počítač píše. že naistalovaný je
Doplňuji:
tak jsem vše vyzkoušela, akcelerace je podle exdiag zapnuta, ale hlášení se objevuje stále: hardware acceleration is deactivated. Some capture devices may not work properly.
You can activate hardware acceleration using the DirectX Diagnostics tool

Odpovědi
Michal Kole

Nejspíše je v PC HW, který to neumožňuje nebo je v ovláači grafické karty HW akcelerace zakázána.

rodier

To je divne, Nero by nic takovyho chtit nemelo. Muzete sem napsat primo tu hlasku v anglictine?
Mozna mate HW akceleraci skutecne vypnutou (nebo mozna jen nemate nainstalovane ovladace na grafiku?)
jdete na plochu > zmacknete prave tlacitko > zvolte Prizpusobit
nyni vlevo dole zvolte Zobrazeni > Zmenit nastaveni zobrazeni > Upresnit nastaveni
objevi se nove okno, zde zvolte Poradce pri Potizich – pokud patrite mezi ty stastne, pujde vam zmacknout tlacitko Zmenit nastaveni. Tam dejte tahlo uplne do prava na akceleraci.

Zkontrolovat stav akcelerace jde take ve start > a do radku napiste dxdiag a spustte. V zalozce zobrazeni by mela byt napsana grafika atd. A pod tim zda je zapnuta akcelerace.

Doplňuji:
hm no podle te hlasky by ale nero melo jit spustit. Jde tedy nebo ne? A mate v tom dxdiag zapnute vsecky 3 akcelerace? DirectDraw, Direct3D a to 3 ? Mate tam videt tlacitka zapnout/vypnout nebo jsou sediva?
Co jsem nasel na Internetu tak lidem s timto problemem to pise ze akcelerace neni k dispozici. Ale asi bych doporucil reinstalaci grafickych ovladacu (pokud mate ATi tak na ati.com pokud nvidia tak nvidia.com)

Jinak pokud potrebujete jen vypalovat, ve start > programy byste mela mit k dispozici Nero Burning Rom. Coz je primo ten hlavni program. Nero smart start je jen takove rozcesit.