plzen111

Jak se da naucit nemecky?

Chtěli by smě z manželkou jet příští rok do Německa.Měsíc chodíme k lektorke ,ale nic moc.Víme jen o sobě říci.Slovicka jen pár a gramatiku nám jeste neříkala předložky.Chcteli by sme vědět jak můžeme sami se naučit Němčinu.Kurz nás stojí do hromady měsíčně 3400kc.Mame strach ze nás moc asi nenaučí.Nevime ze či mame jej na dalsi měsíc zaplatit.Proto potřebujeme vedet jak se můžeme doma samy naučit.Dekuji
Doplňuji:
A jeste me zajímá jak se da naučit gramatika.Nebo či to není zapotřebí

Odpovědi
NikkiHeat

Na kurzy jsem zanevřel…cucání peněz. Já se naučil spoustu slovíček a pak jsem prostě vyrazil do Mnichova a bylo to kruté ale za dva měsíce mi to celkem šlo, bylo to kostrbaté, neohrabané určitě negramatické ale domluvil jsem se.

Drap

Stejně jako každý jiný jazyk. Někdo se dokáže naučit sám a někdo se učí 10 let pod vedením a mluvit neumí

ivzez

Německé předložky jsou poměrně náročná kapitola.
Je potřeba už mít nějakou slovní zásobu, umět skloňovat a časovat,
zvládnout základní větnou stavbu, pak teprve přibrat předložky.

Předložky se v němčině pojí s určitými pády,
ve vazbách pak (i) se slovesy.

Po měsíci jste teprve na začátku, těžko posoudit,
jak se bude výuka vyvíjet dále.

Ovšem 3.400 Kč měsíčně mi přijde dost.

Nesehnali byste lektora/lektorku, který by dojížděl k Vám?
Seženete-li studenta germanistiky, můžete se dostat
cca na třetinu až polovinu nynější ceny.

Učit se sami doma nedoporučuji,
i k učebnici pro samouky je dobrý výklad
a kontrola cvičení (v klíči je vždy jedno řešení,
přestože jich bývá možných více), …

Od věci není Kablíkova připomínka:
Cizí jazyk se lépe učí tomu, kdo dobře zvládá jazyk vlastní.

zzzzz

Já německé předložky neumím dodnes, maturovala jsem za 2 🙂 Je to hlavně o slovní zásobě.

ivzez

Samotná slovní zásoba bez gramatiky a syntaxe nestačí
a maturitou za 2 bez znalosti předložek se snad radši
nechlubte – škole by to mohlo vadit …

Znám lidi, kterým nevadí mluvit jak Hotentoti,
ale podle mne je rozumnější se jazyk naučit pořádně.

kablik

doporučuji se napřed naučit pořádně česky!!!