mája150

Jak rodí slepýš?

Odpovědi
beer

Tady to máš včetně zdroje:
„Slepýš křehký je vejcoživorodý, vaječný vývoj probíhá v těle samice a mláďata se klubou při průchodu vejce kloakou.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sle­pýš_křehký

anonym

Slepýš se rodí vylíhnutím z vejce v ´okamžiku´ jeho průchodu kloakou – je vejcoživorodý.

abendsbrot23

Slepýš nekaká vajíčka. :D
Je vejcoživorodý, to znamená, že plod se vyvíjí ve vajíčku v těle samice, ale z těla samice vyjde ven vyklubaný. Klube se při průchodu kloakou.

mosoj

Aj, aj, slepice také nekaká ( eště to tak) vajíčka, ale snáší.