Avatar uživatele
Mirdas

Jak řešíte stresové situace ?

Uvědomuje si člověk vůbec svůj stres natolik, aby s tím dokázal bojovat ?
A dá se v tu danou situaci něco dělat, zda nejsou po ruce léky ?
Lze „natrénovat“ obranu proti stresu ?
Co může udělat okolí ?
Doplňuji:

Jde o kamaráda.
Hrajeme volejbal, fotbal, jezdíme na kole, jdeme na pivko, hraje bezvadně na foukací harmoniku, dobře se baví, ovšem najednou ( ne vždy ) přestane komunikovat, odtáhne se do ústraní, nechce s nikým mluvit, znatelná nervozita.
Mrzí nás to a tak nás zajímá jak postupovat.
Několikrát jsme ho posílali k lékaři, sliboval i že zajde, ale nechce o tom mluvit.
_

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, Sarrow, marci1, Nevíteto?, da ny, Agneta před 3469 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

2× týdně chodím na jogu, tam se krásně uklidním, 1× týdně na bojový sport, tam se vyřádím:-)))
A je mi fajn:-)))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Lze:
http://www.div­way.com/cs/zvla­dani-stresu-a-co-delat-proti-stresu/

Vůbec nejlepší je stresu předejít, věřit si, zdravá sebeláska, odpočinek, relax – hudba, příroda, sport, záliby…
Okolí bude reagovat na naše chování (bude obrazem) 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Hlavně je neřeš s kafem a cigeretou :DD, Já bych ti poradila, jak to řešit, už je i po 22 hodině…ale jsem slušná, a tak si to musíš domyslet :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Cvičením, meditací, procházkami v lese, pěstováním květin, malováním, relaxací v solné jeskyni ap. 🙂
Doplňuji:
Třeba by se mohlo jednat o bipolární poruchu ( laicky : střídání radosti a smutku ). Měl by rozhodně navštívit lékaře, aby se to třeba nezhoršovalo.
http://maniode­presivni-psychoza.zdra­ve.cz/co-je-bipolarni-porucha/

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Dôležité je pozorovať, pri akých konkrétnych sitáciách sa to stáva. Tu nemusí ísť o stres, ale akýsi problém, ktorý potrebuje vyriešiť.
Znateľná nervozita môže pochádzať z vášho vyrušovania.
Hovorím to z vlastnej skúsenosti, keď riešim problém a pauzujem (ako váš kamarát inou činnosťou, športom) a napadne ma myšlienka, akékoľvek rušenie ma vie znervozniť.
Skúste sa zamyslieť aj týmto smerom, nemyslite hneď na lieky. Niekedy aj dobrá rada lieči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fienir

Trocha ethanolu (líh)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BlackTerry

Mně pomáhá sport, úklid, prostě nějaká činnost…a v případě velké nouze i panák vodky 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Já si třeba uvědomuju, že se hodně stresuju, že mi to škodí, že si nic nepomůžu, ale prostě si nedokážu pomoct. Jsem už taková povaha. Už ve škole jsem s tím měl problém a s věkem se to nezlepšilo. Vlastně zlepšilo, protože když už toho je fakt hodně, tak si můžu dát Kupa Kratom , který mě od toho všechno na chvíli odtáhne a snažím se chvíli na nic nemyslet.

Nový příspěvek