Avatar uživatele
Vítek:)

Jak řešit nervozitu?

Ahoj. Je mi skoro 16 let a mám problém s tím, že jsem v určitých situacích celkem dost nervózní. Např. když jsem měl před nedávnem ve škole prezentaci před celou třídou, začaly se mi hodně třást ruce a bylo to celkem vidět na papíře který jsem držel. Jako další příklad můžu uvést toto: Dneska odpoledne jsem oslovil 2 holky na ulici a začal jsem nervačit – mlel jsem blbosti které bych před kamarády nikdy neřekl a choval jsem se úplně jinak než normálně + se mi třásly ruce. Prostě adrenalin :D Potřeboval bych poradit jestli na to něco pomáhá. Doufám že tím nebudu trpět do konce života.
Doplňuji:
Nazdar Bazar: To se lehko řekne, ale špatně dělá :D Já to prostě nedokážu ovlivnit i když se snažím :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, pája139 před 3604 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

To patří v tvému věku, po třicítce budeš v klidu…
Zlepšit se to dá i tréninkem, tj. že to furt zkoušíš, prostě vystavuješ se těm situacím, které tě znervózňují.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Trénuj… Představuj si stresující situace (nebo si je simuluj) a nacvičuj si chování v nich.
Jednak si tím můžeš natrénovat stereotypy, které ti pomůžou chvíli nervozity překonat a jednak si zvedneš sebevědomí – časem to přejde.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Medituj a ber věci s nadhledem, chovej se jako ten největší flegmatik.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Představ si ty,se kterýma mluvíš,v nějaké choulostivé situaci,třeba že sedí na záchodě,to fakt pomáhá!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Než se oženíš, tak to přejde 🙂 Určitě!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Je to o zvyku. Když oslovíš každý den dvě holky, věřím, že do konce měsíce už budeš za frajera.:-) A taky se zbytečně nerýpat v projevech nervozity. Že se ti třesou ruce – nevěnuj tomu pozornost, nech to být, přejde to snáz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek