Jak řešit nervozitu?

Ahoj. Je mi skoro 16 let a mám problém s tím, že jsem v určitých situacích celkem dost nervózní. Např. když jsem měl před nedávnem ve škole prezentaci před celou třídou, začaly se mi hodně třást ruce a bylo to celkem vidět na papíře který jsem držel. Jako další příklad můžu uvést toto: Dneska odpoledne jsem oslovil 2 holky na ulici a začal jsem nervačit - mlel jsem blbosti které bych před kamarády nikdy neřekl a choval jsem se úplně jinak než normálně + se mi třásly ruce. Prostě adrenalin :D Potřeboval bych poradit jestli na to něco pomáhá. Doufám že tím nebudu trpět do konce života.
Doplňuji:
Nazdar Bazar: To se lehko řekne, ale špatně dělá :D Já to prostě nedokážu ovlivnit i když se snažím :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To patří v tvému věku, po třicítce budeš v klidu...
Zlepšit se to dá i tréninkem, tj. že to furt zkoušíš, prostě vystavuješ se těm situacím, které tě znervózňují.

Další odpovědi:

Trénuj... Představuj si stresující situace (nebo si je simuluj) a nacvičuj si chování v nich.
Jednak si tím můžeš natrénovat stereotypy, které ti pomůžou chvíli nervozity překonat a jednak si zvedneš sebevědomí - časem to přejde.
;-)

Bronzový

Medituj a ber věci s nadhledem, chovej se jako ten největší flegmatik.

Zlatý

Představ si ty,se kterýma mluvíš,v nějaké choulostivé situaci,třeba že sedí na záchodě,to fakt pomáhá!

Stříbrný

Než se oženíš, tak to přejde :-) Určitě!

Pokročilý

Je to o zvyku. Když oslovíš každý den dvě holky, věřím, že do konce měsíce už budeš za frajera.:-) A taky se zbytečně nerýpat v projevech nervozity. Že se ti třesou ruce - nevěnuj tomu pozornost, nech to být, přejde to snáz.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.