Jak probíhá trhání nehtů?

Vrství se mi nehet a doktorka mi řekla, že se to nejspíš bude muset strhnout. Jak to strhávání probíhá? Čím to trhají? Zůstává se po zákroku v nemocnici?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Dneska už tě pomalu pustěj chvíli po laparoskopickém odstranění slepáku - proč bys měl být hospitalozován po stržení nehtu??
Stržení nehtu se dělá za lokální anestezie, ale postup (i nástroje) se liší podle konkrétní situace, takže nejlíp ti odpoví chirurg, který ti to bude dělat.
Mně zatím strhávali nehet 2x - kleštičkami (poprvé ze sekerou rozseknutého prstu, podruhé z rozdrceného posledního článku), ale vzhledem k předešlému poranění jsem to ani nějak zvlášť nevnímal.
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Není to nic příjemného, ale naštěstí lokální anestezie funguje. Bolí to potom. Nějaký čas nebudeš moci nosit boty.
Strhávání kleštičkami je ptákovina. To bych chtěl vidět ani bych ti to nepřál !
Nehet se musí nůžkami odstřihnout od podloží a lůžka.

Pokročilý

Mě strhávali nehet na palci u nohy, respektive, pouze část nehtu, který zahníval do kůže. Prst se lokálně umrtví a samotný zákrok potom trvá okolo 20 sekund,kdy nic necítíš. Řeže se to většinou nástrojem podobný noži, ale to je zbytečné řešit,protože to je umrtvené a nic necítíš ;) Ne, nezůstává, ováže se to a namaže se to jakýmsi roztokem, potom jen chodit pravidelně na převazy... Takže tak to asi je

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.