Jak probíhá kardio vyšetření EKG?

Dobrý den,je mi třináct let a zanedlouho jdu na kardio vyšetření EKG,vůbec nevím jak to vyšetření probíhá. Máte někdo nějaké zkušenosti?/Byli jste na takovém vyšetření? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Proces vyšetření EKG :
Pacient, který podstupuje EKG vyšetření, si musí odložit do půl těla, popř. sundat i ponožky či punčochy – musí být přístupný pacientův hrudník, kotníky a zápěstí. Poté se položí na lehátko. Sestřička nebo lékař, který vyšetření provádí, nanese na pacientovu kůži trochu vodivého gelu, který zlepší přenos elektrických signálů na elektrody, a poté připevní vlastní elektrody pomocí gumových přísavek. Existují i elektrody ve formě samolepek na jedno použití, které jsou již gelem napuštěny. Celkem je elektrod deset – 6 na hrudníku a po jedné na každé končetině. Když jsou všechny elektrody rozmístěny, zapne se elektrokardiograf a během několika málo sekund z přístroje vyjede papír se záznamem a vyšetření je hotové.
Doplňuji:
http://vysetreni.vitalion.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Pokročilý

Mě je 14 a byla jsem tam ve 13, takže první mě poslali na rentgen (nebo co to bylo) srdce a plíce tam nemáš podprsenku, vejdeš ona ti zapne kolem vaječníku takovou ochranu a jde do kabinky, nadechneš se a zadržíš dech k hrudníku se dá takový přístroj co udělá ten rentgen, pak jsem se vrátila byla jsem tam znova bez podprsenky, ale naštěstí tam byly jenom ženy :DD poslechla si srdíčko dala na mě přísavky (vůbec nebolí) a hotovo pak jenom sundá a na začátku se ptá na různé kraviny ..

Zlatý

Nijak. Lehneš si na lehátko a to je všechno. Ostatní udělá sestra.

Diskuze k otázce

simca simca

Pokud jdeš na RTG, tak si sundávat podprsenku nemusíte, je to zbytečné, argumentují tím, že když je podprsenka příliš těsná, že to může ovlivnit dýchání a celkové měření, ale opravdu jí svlékat nemusíte, je to zbytečné, nenechte se, je to jen baše věc.....chodím a nikdy jsem jí nesundala, kamarádka taky ne...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.