gepik

Úraz el. proudem

Po zasažení el. proudem se doporučuje lékařské vyšetření. Co se vyšetřuje a jak takové ošetření probíhá? Pokud máte někdo, byť i jen zprostředkovanou, zkušenost. d.

Nejlepší odpověď
anonym

Zde je popsán úraz elektrickým proudem: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C3%9A­raz_elektrick%C3%BDm_prou­dem
Pokud bys chtěl jednodušší vysvětlení, tak kromě popálenin dochází k jedné věci. Vlivem proudu dojde ke stažení těla, tedy svalů. Jak známo, tak srdce je sval. Stáhne se také. Pokud by trvání proudu bylo delší a stažení srdce delší, tak už se nerozběhne.
Co se týče lékařského vyšetření, je to zcela jistě kardiologie, jelikož srdce díky frekvenci proudu 50Hz dostane vlastně toto chvění a může se stát, že bude bít jinak než má. Nevím přesně, myslím, že se tomu říká tachikardie.
Pro rozběhnutí srdce se používá také elektrický výboj, ale to nastartuje srdce, teď si vem, že jdoucí srdce dostane „pecku“, tak se zastaví, popř. běží v jiném rytmu než má.
Takže asi tak.

Další odpovědi
venkovan

Záleží jak silným proudem. Potom ta prohlídka je od kontroly srdce, nervů až po prohlídku patologem.

Nikkol

Normálně tě pošlou na EKG, jestli ti nepřetrvává srdeční arytmie a kouknou, jestli nemáš popáleninu. U těchto úrazů bývají i malé popáleninky velmi hluboké a potřebují nějakou léčbu.

mosoj

Pokud jsi úraz přežil tak se jedná hlavně o monitoring srdce.
Po přežití hrozí nejvetší nebezpečí z plynu v krvi, který může vzniknout na základě elektrolýzy, průchodem elektrického proudu tělem.

Je to podobné jako kdyby se ti při injekci do žíly dostal vzduch.
Doplňuji:
(elktrolýzy krve)