Jak převézt ledničku?

Když budu chtít převézt novou lednici,je problém,když bude v kufru auta ve vodorovné poloze?Hrozí poškození?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Já si ledničku nechal přivézt až do domu, a byl jsem upozorněn, že ji mám zapnout nejdříve po 8 hodinách. Nějak to souvisí s chladivem v okruhu. Vodorovná poloha ji neublíží.

http://www.odpovedi.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Nehrozí. Neni ale dobré ji okamžitě zapínat. Necht ji nějaký čas, maximálně do druhého dne stát bez zapnutí

Zlatý

Ano nám ji taky přivezli z obchodu ležící - nechali jsme ji 24h ustát a běží již několik let v poho

Bronzový

Nehrozí.Chce ji pak nechat nějakou dobu stát ve svislé poloze.Ta doba je úměrná době,kdy byla v poloze krytě ležícího střelce.Plus hodinka navíc.Ale- já to vždy vozil na vozíku či na autě.Ale při cpaní do kufru auta POZOR.Raději obalit zadní stěnu a při manipulaci dát 2 x pozor.Tam jsou slabé, zpravidla měděné trubičky,které mají takovou špatnou vlastnost,že se snadno ulomí.Pak to udělá "pšouk",chladící plyn je pryč a ozónová vrstva se zvětší.A opravář má výdělek.

Pracovní poloha ledničky je stojatá.
Když ji položíte, dostane se její chladící kapalina do míst, kde normálně být nemá. Při zapnutí by pravděpodobně došlo k poškození kompresoru nebo k ucpání chladícího okruhu. Nebo by běžela, ale nechladila by.

Tedy, lednička se může položit, ale pak ji musíte zase postavit, a chvíli (jak někdo řekl, stejnou dobu, co ležela, +1 hodinu) nechat stát, aby se ta kapalina dostala zpátky, kde být má.

Pak je lednička ve stejném stavu, jako předtím, a můžete ji normálně používat.

Diskuze k otázce

Osmnactka18

Zdravím, řešil jsem nedávno stejný problém a rozhodl jsem se, že si vypůjčím dodávku, abych mohl lednici v pořádku převézt. Známý mi doporučil firmu www.dodavky-express.cz a já s nimi byl naprosto spokojen. Poskytli mi úžasný servis za velmi přijatelnou cenu. Doporučuji

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 414
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 264
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.