Pája__

Jak přemluvit mámu aby se mnou šla do poradny pro dyskalkuliky?

Nevím jestli se mnou musí jít dospělý ale asi ano ale nevím jak říct mámě že bych tam chtěla jít že sem asi dyskalkulik. Aby si nemyslela že si vymýšlím.

Nejlepší odpověď
Damiana

Dej mamince přečíst tento článek:
http://www.ped­.muni.cz/wsedu/dys­kalkulie/dyskal­kulie.html
… a řekni jí, že máš obavy z toho, že by se tě to mohlo týkat. Promluv si také se svým školním psychologem nebo třídní učitelkou – ti se mohou s maminkou spojit a situaci probrat. Ona s tebou pak navštíví pedagogicko-psychologickou poradnu.

Další odpovědi
Terez_ka

určitě si to myslet nebude pokud tomu odpovídají i tvoje známky a řekni jí že si to myslíš a že bys byla ráda kdyby tě tam vzala. Třeba jí řekni že by sis to přála k ježíšku ;)

zzzzz

Můžeš požádat učitele matematiky nebo třídního, aby to mamince doporučil. Já mám dysortografii a dyslexii a díky poradně jsem se s tím naučila bojovat. Jsou různé finty, které ti v poradně poradí. Jen ještě dodám, že poradna neslouží k tomu, aby ti dali jen potvrzení, ale proto, aby ti ten problém pomohli vyřešit. Já jsem s poruchami učení zvládla i VŠ, jen je třeba si vybrat správný obor. Pokud sama cítíš, že tvůj problém v matematice není způsoben leností či lajdáctvím, tak se opravdu snaž maminku přemluvit, ať tam s tebou jde.

kapka

Řešila jsem u svých dětí dyslexii, takže z vlastní zkušenosti vím, že maminka se nemůže jen tak sebrat a jít s tebou do poradny. Musí tě tam doporučit škola, učitelka musí vyplnit formulář. Vše v tomto směru řeší škola, především rozhoduje o tom, zda dítě do poradny doporučí či nikoli. Maminka samozřejmě k tomu může dát škole podnět. /Já například dávala podnět už brzy po začátku první třídy, ale učitelka ho zamítla s tím, že ještě brzy a do poradny nám formulář vyplnila až na konci první třídy, kdy už i ona jasně viděla, že jeden syn má velmi silnou dyslexii, do té doby jsem nemohla nic sama podniknout. / A pak s tebou do poradny musí osobně jít. Netuším, jestli od určitého věku /třeba od 15/ můžeš třeba do poradny sama, to už se zeptej ve škole.
Situaci se snaž řešit s učitelkou.

krum

Na návštěvu poradny tě musí doporučit paní učitelka. Zkus si o tomto tématu promluvit s maminkou a požádej ji, jestli by to neprobrala s vaší učitelkou.