Zlatý

Jak pozná psycholog že mu pacient neříká jenom to, co chce slyšet?

Třeba ve vězení, když má bejt vězeň propuštěn na svobodu, nebo u psychozkoušek na policajta?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Znáš film / knihu Propuštění z věznice Shawshank? Jak tam Red může každých dvacet let požádat o propuštění za dobré chování a pokaždé, když přijde před komisi, tak začne, jak se děsně polepšil, jak je z něj nový člověk atd. a vždycky jeho žádost zamítnou. Teprve až po několika takovýchto pokusů přijde ke komisi celej nakvašenej, s tím, že je to jenom divadýlko a nikdy ho nepropustí, seřve je tam do aleluja a na základě toho ho propustí?

Další odpovědi:

Bronzový

Hodnocení je subjektivní, tak že si lékař zpravidla udělá úsudek dle zkušeností a praxe, včetně vyhodnocení ostatních symptomů a nahlédnutím do zdravotní dokumentace (pochopitelně pokud se nejedná o vyšetření s napojením na přístroje, i když i ty dokáží někteří lidé ošálit).

Jinak si nedělej přílišné iluze, psychologie i psychiatrie je tak trochu alchymie a různí doktoři k tomu přistupují různě, u psychologů nakonec zjistíš, že je Tvé problémy vlastně ale vůbec nezajímají (je to jen jejich zaměstnání), a psychiatři na Tebe budou preventivně pohlížet jako na magora, hned od samého začátku, ale jak na potvoru ne tehdy, pokud po nich budeš potřebovat osvědčit, že magor jsi.

Zlatý

Lhář může mluvit se zámlkami, nepřirozeně gestikulovat, dochází ke změně hlasu, tónu, očních zornic a nebo pocení. Odhalit nelze pouze ty, kteří své lži skutečně věří, např. tzv. "bájivé lháře". Viz :http://psychologie.cz/…

Diskuze k otázce

Stříbrný

Samba

Lucijej nejmenuje se ten film Vykoupení z věznice Shawshank?
http://ulozto.cz/…

Zlatý

Lucijej

Nojo, chybička se vloudila :o)

Zlatý

bolak

marci1: Na mně se to pozná hned, já když lžu, tak při tom cucám vlasy. Někdy i svý vlastní.

Stříbrný

Samba

já když lžu, málokdo to pozná, pánč já do toho zakomponuju i pláč, leda by mě posadili na nějakej přístroj
Jsem velmi dobrá a talenovná herečka, umím se i zalykat, cukat bradou a podobně - úspěch zaručen :-DDD

Zlatý

Lucijej

teda, tebe bych chtěla mít doma :o) nebo aspoň v práci

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2737
Zlatý quentos 1321
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.