jak postupovat u darování,přepisu polovičního podílu majetku na jinou osobu.děkuji

babičky bydlí s 1 dcerou v domě, každá vlastní polovičku..chtěla by tu svoji polovičku podílu nechat přepsat na dceru ( je tam i více dědiců). Jak máme v této situaci postupovat…musí být odhadce nemovitosti nebo stačí darovací smlouva od notáře ověřená?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Polovičku přepsat může bez problémů na základě darovací smlouvy. Smlouva nemusí být sepsána notářem, avšak podpisy musí být ověřené, ale stačí to na úřadě či poště.
Odhadce k ničemu nepotřebujete neboť darování nemovistostí v přímé linii je osvobozeno od daně dědické a k ničemu jinému odhad není třeba.
V případě, že je více dědiců v přímé linii, počítejte s tím, že mohou v případě smrti babičky, žádat o započtení hodnoty darovaného majetku do dědictví.