Avatar uživatele
BENYTA

Darovací smlouva – musí být ověřená?

Dostala jsem auto – prostě malý techničák do ruky a jezdi.Ale když chtěl jeho majitel zrušit pojistku, abych jí dala na své jméno ke své pojištovně, kde mám nahromaděny bonusy za celoživotní jízdu bez nehody, prý jim musí dodat darovací nebo kupní smlouvu, jinak, že pojistku nelze zrušit.Přepis dělat nebudeme, kvůli ekologické daňi, tak se ptám, jestli ten akt darování může proběhnout pouze mezi námi, beze svědků, nedejbože notáře. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, tom004, anonym před 4481 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Dobré ráno.Na takové jednání,nemá pojišťovna žádné právo.Žádnou darovací smlouvu není třeba.Vím to z vlastní zkušenosti.Dcera si koupila nové auto,já jezdím s tím starším,a k uzavření povinného pojištění mot.vozidel mi stačilo 10 minut a počítač.Dcera zůstává vlastník a držitel,já pojistník a hlavní řidič.Pojistku jsem uzavřel u jiné pojišťovny než měla dcera,a než jsem měl i já na předešlé auto,přesto mi mé bonusy,u původní poj.,přiznala i nová (40%).Takže se nedejte,klidně jim oznamte,že odejdete k jiné poj.To „nedovolí“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Já jen doplním Toma, pokud budou trvat na té smlouvě, tak postačí sepsaná doma, neověřená.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek