Bronzový

Darovací smlouva - musí být ověřená?

Dostala jsem auto - prostě malý techničák do ruky a jezdi.Ale když chtěl jeho majitel zrušit pojistku, abych jí dala na své jméno ke své pojištovně, kde mám nahromaděny bonusy za celoživotní jízdu bez nehody, prý jim musí dodat darovací nebo kupní smlouvu, jinak, že pojistku nelze zrušit.Přepis dělat nebudeme, kvůli ekologické daňi, tak se ptám, jestli ten akt darování může proběhnout pouze mezi námi, beze svědků, nedejbože notáře. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dobré ráno.Na takové jednání,nemá pojišťovna žádné právo.Žádnou darovací smlouvu není třeba.Vím to z vlastní zkušenosti.Dcera si koupila nové auto,já jezdím s tím starším,a k uzavření povinného pojištění mot.vozidel mi stačilo 10 minut a počítač.Dcera zůstává vlastník a držitel,já pojistník a hlavní řidič.Pojistku jsem uzavřel u jiné pojišťovny než měla dcera,a než jsem měl i já na předešlé auto,přesto mi mé bonusy,u původní poj.,přiznala i nová (40%).Takže se nedejte,klidně jim oznamte,že odejdete k jiné poj.To "nedovolí".

Další odpovědi:

Zlatý

Já jen doplním Toma, pokud budou trvat na té smlouvě, tak postačí sepsaná doma, neověřená.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.