gisiii

Jak postupovat když mám slíbenou prac.smlouvu s podmínkou, že nejprve bych nastoupila na ÚP kvůli poskytnutí dotace?

Mám slíbenou prac.smlouvu s podmínkou,že nejprve bych nastoupila na ÚP,aby mohla být zaměstnavateli poskytnuta „nějaká dotace“ z ÚP. Jak dlouho bych musela být v evidenci ÚP,aby se takto stalo a dále mám otázku jak je to se smlouvou na částečný /např.poloviční/ úvazek,zda bych si musela něco doplácet /zdrav.soc.po­jištění/nebo bych již toto nemusela řešit.děkuji
Doplňuji:
jestli tomu dobře rozumím,tak při polovičním úvazku musím mít polivinu minimální mzdy ,jinka by mi zaměstnavatel strhával zbytek zdrav.pojištění?

Nejlepší odpověď
ivzez

Na smlouvu nespoléhejte a nevěřte zaměstnavateli, který čeká na dotace. I kdyby „to klaplo“ a zaměstnavatel po 4 měsících Vaší evidence na ÚP dotaci získal, uzavřel by s Vámi smlouvu jenom na dobu, po niž mu ÚP na Vás doplácel. (Takovému zaměstnavateli nejde o to získat zaměstnance, ale o získání dotace.)

Radši hledejte dál a najděte si solidnějšího zaměstnavatele…
Doplňuji:

  • –––––––

Přehlédla jsem otázku na pojištění při zkráceném úvazku:

Sociální pojištění se nedoplácí.

U zdravotního pojištění bude záležet na výši mzdy,
pokud by byla nižší než minimální, musel by Vám
zaměstnavatel strhnout rozdíl a odvést.

ivzez

Půjde-li o Vaše jediné zaměstnání, a bude-li Vaše mzda/odměna
nižší než minimální mzda (nikoliv polovina minimální mzdy), musí
zaměstnavatel zdravotní pojištění dopočíst a odvést. Bez ohledu
na výši úvazku.

Vyplývá to ze zákona o zdravotním pojištění, podle něhož si i osoby
nemající žádné příjmy musí samy hradit zdravotní pojištění ve výši odpovídající minimální mzdě (1.148 Kč měsíčně).

Vy si sama nic hradit nebudete, protože to za Vás udělá zaměstnavatel.