Avatar uživatele
gisiii

Jak postupovat když mám slíbenou prac.smlouvu s podmínkou, že nejprve bych nastoupila na ÚP kvůli poskytnutí dotace?

Mám slíbenou prac.smlouvu s podmínkou,že nejprve bych nastoupila na ÚP,aby mohla být zaměstnavateli poskytnuta „nějaká dotace“ z ÚP. Jak dlouho bych musela být v evidenci ÚP,aby se takto stalo a dále mám otázku jak je to se smlouvou na částečný /např.poloviční/ úvazek,zda bych si musela něco doplácet /zdrav.soc.po­jištění/nebo bych již toto nemusela řešit.děkuji
Doplňuji:
jestli tomu dobře rozumím,tak při polovičním úvazku musím mít polivinu minimální mzdy ,jinka by mi zaměstnavatel strhával zbytek zdrav.pojištění?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3520 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Na smlouvu nespoléhejte a nevěřte zaměstnavateli, který čeká na dotace. I kdyby „to klaplo“ a zaměstnavatel po 4 měsících Vaší evidence na ÚP dotaci získal, uzavřel by s Vámi smlouvu jenom na dobu, po niž mu ÚP na Vás doplácel. (Takovému zaměstnavateli nejde o to získat zaměstnance, ale o získání dotace.)

Radši hledejte dál a najděte si solidnějšího zaměstnavatele…
Doplňuji:

  • –––––––

Přehlédla jsem otázku na pojištění při zkráceném úvazku:

Sociální pojištění se nedoplácí.

U zdravotního pojištění bude záležet na výši mzdy,
pokud by byla nižší než minimální, musel by Vám
zaměstnavatel strhnout rozdíl a odvést.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Půjde-li o Vaše jediné zaměstnání, a bude-li Vaše mzda/odměna
nižší než minimální mzda (nikoliv polovina minimální mzdy), musí
zaměstnavatel zdravotní pojištění dopočíst a odvést. Bez ohledu
na výši úvazku.

Vyplývá to ze zákona o zdravotním pojištění, podle něhož si i osoby
nemající žádné příjmy musí samy hradit zdravotní pojištění ve výši odpovídající minimální mzdě (1.148 Kč měsíčně).

Vy si sama nic hradit nebudete, protože to za Vás udělá zaměstnavatel.

před 3518 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek