Sonush

Jak pomoci rodině?

Ahoj,
mám, nebo spíš moje rodina má problém… Je to hodně soukromý, ale i přesto jsem se rozhodla vám to sem napsat a budu doufat, že zodpovíte na moje dotazy.
Mám rozvedené rodiče a bydlím s mámou, babičkou (dědeček bohužel zemřel) a se ségrou a mám 3 tety. Bez mé babičky, tedy maminky mých tet a mé mamky, by mé tety nebyly tam, kde teď jsou. Když měly potíže, babička jim vždy pomohla co nejvíc, poskytla jim co nejvíc, dala jim peníze, když tety s jejich manžely chodili do práce a nebyl nikdo, kdo by mé sestřenice a bratrance odvedl do školy a staral se o ně, tak se o ně starala a jednou, když jedna z mých tet byla 3 roky bez práce, bydlela u mamky (mé babičky)… No, zkrátka babička svým dcerám poskytovala co nejvíc šlo a vždycky jim pomohla.
A teď nastává ten problém. Před třemi lety měla moje babička 67 narozeniny a tety s manžely (budu jim říkat strejdové :D) začali narážet na to, že by se oslava konala u nás doma, že je to moc obyčejný, nikdo tady nestojí o ty polívky a jídlo apod., že je potřeba restaurace… A od tý doby, se moje rodina neustále hádá. Tety jsou k babičce drzé, sobecké, např. když si to babička chtěla vyříkat, jedna z tet začala „no a jak dlouho jako ještě budeš mluvit? Já jsem měla naplánovanej program, musela jsem ho kvůli tomuhle zrušit…“. Celkově se naše rodina úplně rozpadla a i k mé mamce se tety chovají strašně.
Nechci to tu dál rozebírat, děla se mi z toho špatně.
Jedině já, sestra, mamka a babička držíme při sobě, pomáháme si a podporujeme se a babička a mamka se snaží tuhle situaci zlepšit a udobřit se.
Navíc, mamka vůbec nemá čas, takže nemá kamarádky a navíc má debilní práci, s tím nejdebilnějším kolegou. A Babičce před týdnem zemřela nejlepší kamarádka.
Jsme z toho všichni smutní (teda hlavně já, mamka a babička, mladší ségra ještě ani ještě nepobrala, co je to drzost) a mrzí nás to. A já bych chtěla, aby jsme měli všichni, hlavně mamka a babička, lepší náladu. Snažím se co nejvíc pomáhat a co nejvíc rodinu rozveselovat, ale pořád to není ono?
Co mám dělat?
Děkuju.

Nejlepší odpověď
briketka10

Nevím, jak zní přesně Tvoje otázka, jestli měla Tvoje babička před 3 lety 67 narozeniny a neslavily se u Vás doma moje rada je, tedy taková oslavit 70 narozeniny jen tam, kde se babička cítí nejlépe s mamkou, Tebou a Tvou
mladší sestrou.

Ostatní příbuzné můžeš pozvat záleží jen na nich, jestli přijdou, aspoň se ukáže,
jakou mají úctu ke stáří i oni jednou takoví budou a může se jim to vrátit.

Další odpovědi
zjentek

k tomu závěru- kup si loutkový divadýlko a nebo to zkus pro začátek jenom s maňáskama ..brzy bude líp

huxa

Co? Kdybych byl na tvém místě-prostě přivolám všechny kromě babičky a domluvím se s nimi, abychom u babičky zašli na oběd a na večeři jí připravili oslavu v restauraci, samozřejmě, kterou bychom platili my, nikoliv babička→ babča nebude smutná, že nemohla navařit, tety buď nepřispějí a přestanou remcat a nebo přispějí a ještě k tomu tedy bude mít babička krásnou oslavu.
Samozřejmě, jestli jsi spíše poseroutka a nechceš se do toho nějak vměšovat-co nejméně stmeluj babču, mamču a Sonču? Neb až přejdou narozeniny, daleko lépe se vrátíte do zajetých kolejí i s tetami. Toto mi připomíná volby starosty u nás v obci-všichni se rozdělili na dvě strany, pár týdnů před i po volbách byli všichni na ostří nože, byli rozdělení na ty dvě strany, dokonce kvůli tomu si odřekli pár nájemních smluv a vznikali také hádky mezi rodinu, sousedy, známými. Nikdo se nestmeloval s kotlem, pevnou základnou stran a tedy valná většina obyvatel se chová naprosto stejně, jako se chovala před tímto incidentem.

anonym

Zeptej se Barbuchy,to je taková rodinná citovka.