Avatar uživatele
Sonush

Jak pomoci rodině?

Ahoj,
mám, nebo spíš moje rodina má problém… Je to hodně soukromý, ale i přesto jsem se rozhodla vám to sem napsat a budu doufat, že zodpovíte na moje dotazy.
Mám rozvedené rodiče a bydlím s mámou, babičkou (dědeček bohužel zemřel) a se ségrou a mám 3 tety. Bez mé babičky, tedy maminky mých tet a mé mamky, by mé tety nebyly tam, kde teď jsou. Když měly potíže, babička jim vždy pomohla co nejvíc, poskytla jim co nejvíc, dala jim peníze, když tety s jejich manžely chodili do práce a nebyl nikdo, kdo by mé sestřenice a bratrance odvedl do školy a staral se o ně, tak se o ně starala a jednou, když jedna z mých tet byla 3 roky bez práce, bydlela u mamky (mé babičky)… No, zkrátka babička svým dcerám poskytovala co nejvíc šlo a vždycky jim pomohla.
A teď nastává ten problém. Před třemi lety měla moje babička 67 narozeniny a tety s manžely (budu jim říkat strejdové :D) začali narážet na to, že by se oslava konala u nás doma, že je to moc obyčejný, nikdo tady nestojí o ty polívky a jídlo apod., že je potřeba restaurace… A od tý doby, se moje rodina neustále hádá. Tety jsou k babičce drzé, sobecké, např. když si to babička chtěla vyříkat, jedna z tet začala „no a jak dlouho jako ještě budeš mluvit? Já jsem měla naplánovanej program, musela jsem ho kvůli tomuhle zrušit…“. Celkově se naše rodina úplně rozpadla a i k mé mamce se tety chovají strašně.
Nechci to tu dál rozebírat, děla se mi z toho špatně.
Jedině já, sestra, mamka a babička držíme při sobě, pomáháme si a podporujeme se a babička a mamka se snaží tuhle situaci zlepšit a udobřit se.
Navíc, mamka vůbec nemá čas, takže nemá kamarádky a navíc má debilní práci, s tím nejdebilnějším kolegou. A Babičce před týdnem zemřela nejlepší kamarádka.
Jsme z toho všichni smutní (teda hlavně já, mamka a babička, mladší ségra ještě ani ještě nepobrala, co je to drzost) a mrzí nás to. A já bych chtěla, aby jsme měli všichni, hlavně mamka a babička, lepší náladu. Snažím se co nejvíc pomáhat a co nejvíc rodinu rozveselovat, ale pořád to není ono?
Co mám dělat?
Děkuju.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, anonym, anonym před 3386 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Nevím, jak zní přesně Tvoje otázka, jestli měla Tvoje babička před 3 lety 67 narozeniny a neslavily se u Vás doma moje rada je, tedy taková oslavit 70 narozeniny jen tam, kde se babička cítí nejlépe s mamkou, Tebou a Tvou
mladší sestrou.

Ostatní příbuzné můžeš pozvat záleží jen na nich, jestli přijdou, aspoň se ukáže,
jakou mají úctu ke stáří i oni jednou takoví budou a může se jim to vrátit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

k tomu závěru- kup si loutkový divadýlko a nebo to zkus pro začátek jenom s maňáskama ..brzy bude líp

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

Co? Kdybych byl na tvém místě-prostě přivolám všechny kromě babičky a domluvím se s nimi, abychom u babičky zašli na oběd a na večeři jí připravili oslavu v restauraci, samozřejmě, kterou bychom platili my, nikoliv babička→ babča nebude smutná, že nemohla navařit, tety buď nepřispějí a přestanou remcat a nebo přispějí a ještě k tomu tedy bude mít babička krásnou oslavu.
Samozřejmě, jestli jsi spíše poseroutka a nechceš se do toho nějak vměšovat-co nejméně stmeluj babču, mamču a Sonču? Neb až přejdou narozeniny, daleko lépe se vrátíte do zajetých kolejí i s tetami. Toto mi připomíná volby starosty u nás v obci-všichni se rozdělili na dvě strany, pár týdnů před i po volbách byli všichni na ostří nože, byli rozdělení na ty dvě strany, dokonce kvůli tomu si odřekli pár nájemních smluv a vznikali také hádky mezi rodinu, sousedy, známými. Nikdo se nestmeloval s kotlem, pevnou základnou stran a tedy valná většina obyvatel se chová naprosto stejně, jako se chovala před tímto incidentem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zeptej se Barbuchy,to je taková rodinná citovka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek