afro.minerva

Jak získat respekt vlastní rodiny.

Na mojí rodině mě poslední dobou dohání k šílentví jedna věc. Když řeknu na něco NE, tak mě obejdou velkým obloukem a jdou se na totéž ptát mého manžela. Vlastně nemá moje slovo vůbec žádnou váhu. Ale když potřebujou s něčím pomoct, tak potom joooooooooo moje slovo má náhle obrovskou váhu. Jak si mám získat respekt svojí vlastní rodiny?

Nejlepší odpověď
georgia

Asi jste moc hodná a všichni vás využívají,protože se necháváte.Nepo­máhejte,tam kde si to nezaslouží,jinak budete mít stále pocit křivdy a zneužití.Taky jak vidím-je to tak!Přeji vám hodně síly s takovou rodinou.Vše záleží jen na vás.Každý je zneužíván,kdo se nechává.

Další odpovědi
lorja

Bylo by dobré promluvit si s vaším manželem.Domluvit se na společném postupu při pomoci příbuzenstvu.Od­povídat,že se domluvíte s manželem,nebo on s vámi a dáte vědět.U nás to tak máme zavedené a funguje to.

panenka

to je tak afro minervo vaše rodina se zřejmě snaží když vy že jí řeknete ne tak právě zajít za vaším manželem a spoléhají na to že váš manžel řekne právě pravý opak a to ano.oni jsou zřejmě zvyklí že jim pomáháte a slovo ne používáte zřejmě málo slovo ne od vás prostě pro nich nehraje žádný význam.protože vás takovou neznají skuste si s nimi promluvit říct jim že jim ráda pomůžete ale že máte zkrátka svůj život své manželství.že jim vždy ráda pomůžete ale že to momentálně nejde.takhle jim to říkejte a hotovo. musíte si své i hájit a né jim dovolovat aby si s vámi dělali co chcou

bond73

Myslim,ze bych udelat to same,co delaji ti ostatni vam,aby poznali ,jake to je,kdyz je nekdo nerespektuje a ignureje,Zastavam ten nazor,ze jak se lidi chovaji ke me,tak ja stejnym zpusebom k nim.Ziskat respekt,v tomto domacim prostredi, je asi slozita vec,ale dejte jim na jevo,ze pokud se k vam bebudou chovat,jak by jste chtela,at nepocitaji s vasi pomoci,asi takto bych to resil ja.